Kako izbrisat dolocene datoteke?

Kako lahko izbrisem dolocene datoteke ki jih je ustvaru windows???
ce mu spremenim pravice jih noce zbrisat! sem poizkusu tudi v konzoli z ukazom --force ampak vseeno ne prime!
je kak trik?

Komentarji

  • pejt u win pa zbriš, ker ntfs u linuxu ni write..je sam read only tko da ne boš mogu.
  • ja pa problem je ker v windowsih noce!
    sej mislim da se da brisat v ntfs-ju! vsaj jast vem da sem ze brisal!
    to sem proval z live cd na bratovem racunalniku!
    kaj obstaja v linuxu ali vsaj v windowsih kak program za brisat take datoteke ki se nocejo zbrisat?
  • windows save mode, cmd, total commander :) neki od tega :)
  • bl4z Član Ubuntu.si
    ktere datoteke .. drgac z linux kernel 2.6 k ima nfs RW naceloma naj nebi blo porblem zbrisat .. mozno da je ime recimo taksno, da vsrbuje kaksne presledeka ali kaj podobnega ...

    wem da totalcommander ce je bil v imenu en zank od cszjev in na fat32 ni pravilno interpreteru imena datotek in nisi mogu zbrisat ..
  • to so ene dve direktorije!
    sicer nevem kaj je v njih ampak sem proval kaksno nakljucno datoteko zbrisat znotraj te direktorije in ni uspelo!
    in so obicna imena datotek...tko da nevem kje je problem!
    aja zbrisat sem jo poskusu z kernelom 2.6.x ki ga ima Puppy linux 2.0! in sem proval zbrisat neko tretjo datoteko lih za preizkus in je normalno zbrisalo!
    tko da nevem!
    se spomnem da ko sem meu windowse sem meu tudi nek podoben problem ki ga seveda nisem resu
  • u sej res...če mountaš iz mount blabla in ne iz automountom, poglej /etc/fstab!


    aja, sej morš met itak tud če maš automount (k je ntfs)...tko da probi dat pač v options rw, oz. umask=2222 al kok je nevem :/
  • christooss Član Ubuntu.si
    0222 je za read only

    za pisanje je pa 0666 samo... najprej mora bit ntfs uštimana tako da lahko pišeš po njej

    http://www.ubuntuforums.org/showthread.php?t=10175
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.