Zvočne težave

Ponovno jaz in moji problemi :P

Tokrat sprašujem če kdo ve kaj bi bilo narobe s tem.

V primeru da skypam lahko od zvočne naprave zahtevam samo to in ničesar drugega. Torej lahko poslušam svojega govornika ali pa ugasnem skype in gledam film, poslušam muziko. Torej preprosto vprašanje zakaj lahko samo en program dostopa zvočno napravo (kartico).


Upam da me kdo razume kak je problem.

Komentarji

  • Hja problem v linuxu z tem je to, da je načeloma zvočna lahko proizvaja ali pa deluje samo za točno določen program, ki jo trenutno nek program uporablja.

    Torej če uporabljaš skype ta zahteva zvočno kartico in in out in drugi programi nimajo dostopa do zvočne.

    To lahko rešiš z inštalacijo ali alsa mixerja ali pa oss mixerja, kako pa tedva delujeta pa nebi vedu, ker mi jih nikoli ni uspelo usposobit, res pa je da si nisem niti vzel več časa zanje.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Ja mislm da skype uporablja esd. Sedaj pa samo prestavi v drugih aplikacijah na alsa
  • To je preprosto zato, ker se enim programerjem ne da pisat za alsa in oss mikserje programov ampak pišejo kar direktno na napravo npr /dev/dsp.Najbolj zanimiv pa je trend, da je večina teh programov ki ne znajo pisat komercialne narave. Verjetno si mislijo , da bodo tako dosegli večjo kompatibilnost.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.