Kako narediti zagonsko disketo?

Imam ubuntu-6.06-server-i386 in mi ga ne zažene iz cd-ja.
Zdaj me pa zanima kako naredim zagonsko disketo....prosim za pomoč.:(

Hvala Lp

Komentarji

  • Kami Član Ubuntu.si
    Ti misliš biootable CD?

    Pač uporabi opcijo zapeči sliko v tvojem programu za pečenje CD-jev
  • jah... dam cd u comp pa ga ne zazna da bi inštaliru... pa imam u biosu first device cd-room... zato rabim pa zag.disketo...?????
  • Kami Član Ubuntu.si
    Ne rabiš, cd more bit bootable

    Si prav zapeko cd?
  • Jap sem vsaj mislim iz rara sem dav vn pa zapeku...???
  • mato@m-a-t-o.com lahko me dodaš na msn pa se tam preko zmenima pa ti pošlem sliko kak sem zapeku cd....


    Tnx

    Lp
  • Kami Član Ubuntu.si
    Nop, to ni rar.

    To je slika, ti moreš npr. če maš nero dat tam burn image / zapeči sliko in potem zbereš ta iso fajl.
  • Jp, WinRAR sicer lahko odpira datoteke ISO, vendar to ni to. Če želiš sliko pravilno zapeči na cd, moraš v nerotu odpreti meni File -> Open (al nekaj tazga :) ) in tam poiskati sliko cd-ja. Ko jo izbereš, te bo samodejno vrglo v okno za peko itd. Srečno :D
  • sem probal in vse eno ne gre :/... ne zažene nekaj začne sam pol mu ne rata :(
  • Kaj natanko se zgodi?
  • Nič!

    Tam ko bi moglo začnejo it pikice pa napiše FAULIRE pa gre naprej u winse :/
  • Meni je delalo vse brez problema. A CD ti je v redu posnelo? Jaz sem ga snemal v načinu Disc-at-once in 12x hitrostjo (najnižjo možno). Sicer sem pa naletel na http://linux.simple.be/tools/sbm , če ti bo kaj pomagalo.
  • Highlag Član
    uredil/-a 21. June, 2006
    Ko snameš z neta sliko cd-ja najprej preveri če je kompletna.
    To narediš z programčkom winMD5sum, če imaš že naložena okna. (Snami z neta) Programček izpljune eno čudo sestavljeno iz črk in številk. To je kontolna oznaka tvoje iso datoteke. Primerjaj jo z tisto, ki je objavljena na Download strani Ubuntu strežnika. Če sta identični imaš sliko brez napak, sledi pečenje.

    V najljubšem programu za peko izberi Burn image, ter odkljukaj v opcijah close sesion ali nekaj podobnega. Ta zadnji korak je zelo pomemben.
    Ko bo CD zapečen ga lahko enostavno preveriš tako, da ga ponovno vložiš v CD enoto in avtomatski zagon bi moral odpreti aplikacijo, ki ti ponudi namestitev nekaterih brezplačnih programov v Okensko okolje. Če to deluje si na dobri poti.

    Sledi ponoven zagon in če imaš omogočano bootanje z CD-ja in je CD prvi pogon, ki ga bios preveri za bootanje, bi se setup moral zagnati.

    Ko se setup zažene prvič je dobro, da izbereš iz menija opcijo preverjanje CD-ja. Programček preveri če je CD pravilno zapečen. Nato lahko nadaljuješ z namestitvijo.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.