firestarter

Pozdravljeni!

Zanima me le, ali je prav, da lahko brskam po spletu, sprejemam mail in torrente tudi če teh portov pod inbound traffic nimam odprtih.

thx

Komentarji

  • Veš kaj me zanima, ali imaš ruter, ker če ga imaš, uporabljaj firewall ki je na njemu, pa imaš veliko manj problemov.
  • Ne, nimam routerja.
  • Heh, pol si ga pa omisli, ti prihrani veliko težav. ;)
  • :D

    Mja, sej sem že razmišljal nekaj v tej smeri, ker imam doma deljeno internetno povezavo, ampak zaenkrat je mal problem v $$.
  • ehh...tistih 9k boš pa že dal, saj imaš potem to za nekaj časa. ;)
  • bl4z Član Ubuntu.si
    aks je dejal/-a:
    Pozdravljeni!

    Zanima me le, ali je prav, da lahko brskam po spletu, sprejemam mail in torrente tudi če teh portov pod inbound traffic nimam odprtih.

    thx
    tko to dela ... ce ti odpres povezavo na vn potem dokler se ta povezava ne zapre tudi lahko od tam, kamor si se povezu pridobivas podatke.

    ta inbound je misljeno da ne NOVA povezava navznoter en more vzpostavit
  • Aha, kul... Malo me je zmedlo, ker sem z aMule moral odpret port tudi za inbound (za high ID) za torrente se mi zdi, da pa ne, ampak ne vem točno, če so se lohk drugi priklapljali na moj računalnik (ali pa je v igri drugačen protokol?). Zdelo se mi je tudi čudno zakaj sem moral odpret POP3 za inbound, ampak je zdaj kar logično.

    thx :)
  • bl4z Član Ubuntu.si
    za torente je priporocljivo ce odpres, ce ne te tracker oznac za firewalled in je hitros prenosa pac slabsa, ker ti prenasa samo od ljudu, ki jih ti konektas ....

    pop3 inbound naceloam NE rabis odpret, ker ti naredis na streznik poizvedbo za novo posto !!!!
    rabis met otprt smtp, ce imas lastni postni streznik
  • Kami Član Ubuntu.si
    Res da je hardware router lahko nastavit ampak ne seže unix routerju niti do pet (po funkcijah in zmogljivosti).
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.