digiKam in svn

V Linuxu sem čisto svež, naučil sem se že veliko novih stvari, vendar še me nekatere mučijo. Ravno zaradi tega imam kar nekaj vprašanj glede programa za management fotografij - digiKam:

1) Kolikor sem opazil, je ta program narejen za okolje KDE, jaz pa sem ga naložil v Gnome in program je deloval brez problema - kasneje sem naložil tudi okolje KDE in program je deloval isto! Kako to? Če vedno uporabljam program v Gnome okolju in če zbrišem KED okolje, ali bo potem vedno noramlno deloval?

2) Ker imam kar veliko fotografij, pri katerih vpsiujem podatke tudi v polja IPTC, so mi ta polja potrebna. Zadnja različica digiKam 0.8.2 rc1, pa ne podpira teh polj. Ima pa ta IPTC polja naslednja različica digiKam 0.9.0 beta1. Na uradni strani programa http://www.digikam.org/ je napisano da lahko pod svn fajli prenesemo tudi nestabilne zadnje različice: http://www.digikam.org/?q=download/svn , vendar še tega žal ne znam naredit. Če kdo ve, kako bi lahko to naredil, mi prosim naj sporoči, saj bi rabil to novejšo različico za urejanje fotografij (program je drugače super).

Hvala za odgovore.

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    1) Zaradi tega ker so se namestile knjižice za KDE. Če odstraniš kde okolje gotov ne bo takoj deloval. Vendar je takoj rešitev

    sudo apt-get remove digikam
    sudo apt-get install digikam

    vendar dvomim da bo to potrebno
  • christooss Član Ubuntu.si
    # svn co -N svn://anonsvn.kde.org/home/kde/trunk/extragear/graphics
    # cd graphics
    # svn up digikam
    # svn up digikamimageplugins
    # svn co svn://anonsvn.kde.org/home/kde/branches/KDE/3.5/kde-common/admin

    potem pa

    # sudo apt-get install build-essential

    nato pa

    # make -f Makefile.cvs
    # ./configure
    # make
    # make install

    Tm k je # to vpišeš v terminal
  • Trco Član
    uredil/-a 30. June, 2006
    hmm christooss...sem naredil tako kot si napisal, vendar mi že po prvi vrstici javi tole:

    bash: svn: command not found

    Probal sem vse možnosti, pa mi ni nič uspelo. Deluje edino ta vrstica

    # sudo apt-get install build-essential

    Ali sem mogoče kaj spregledal?
  • christooss Član Ubuntu.si
    sudo apt-get install svn
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.