OpenOffice Writer in slovensko črkovanje

Izgubljam živce in ne najdem pravega odgovora... Sicer so mi nekaj predlogov že dali na angleškem OOo formumu, toda nič uporabnega. Torej, rad uporabljam OOo, vendar me mori, ker moram vsakič znova nastavljati privzeti (default) jezik. Ne vem, od kod mu ideja, da bi rad uporabljal avstralsko angleščino.

Ko torej nastavim privzeti jezik na slovensko, mi vsakič, ko odprem nov dokument, vrže nazaj na avstralščino.

Ali ima kdo recept za rešitev?

Lp,

Odisej

Komentarji

  • Mene bolj zanima kje lahko spremenim jezik, če ni skrivnost?

    A si prepričan da ni nobenega set as default al pa kej podobnega?

    LP =)
  • Jezik že lahko spremenim in naj bi celo bil "default", pa si hudič tega ne zapomni!

    To opcijo imaš pod:

    > Tools > Options > Language Settings > Languages ...

    No, tam določiš "default language", torej slovenščino (predhodno moraš poskrbedti, da imaš pravi slovar - mislim, da je myspell in da moraš imeti pač slovenski črkovalnik izbran, to vse pa dobiš v Synapticu). Ko to storiš, moliš... sem proval že pri Jehovi, Budi, Alahu in Krišni, pa me še noben ni uslišal, da bi si to nastavitev zapomnil do naslednjega dokumenta.

    Lp,

    Odisej
  • Sicer uporabljam Debian, ampak stvar si je zapomnila moje nastavitve.

    Kaj pa če poskusiš posneti dol slovensko verzijo OOo? Dobiš jo tule.
  • Saj bi, pa me prevodi v slovenščino zbegajo. Sem še član tiste generacije, ki je pisala v YUSCII, vse drugo je tako tuje. :)

    Ugotovil sem, da v primeru, ko izberem Slovenščino kot default za ves sistem, to OOo dobro razume, problem pa je, ker tako po defaultu vse enoastavno prevede v slovenščino, česar pa si ne želim.

    Še kakšna druga ideja?

    Lp,

    Odisej
  • Sem končno dobil dober odgovor na Ubuntu forumu. Spodaj dajem navodilo, sicer v angleščini:

    Create a document with the styles set with the spacing, fonts and language* you want to use.
    File > Templates > Save...
    Click My Templates to view currently available templates
    Name Your template
    Click Save
    File > Templates > Organize...
    In the tree on the left, click the folder icon beside My Templates to expand the tree.
    Right click your new template.
    Select Set as default template
    Click Close

    *Tools > Options > Language Settings > Languages > Default languages for documents
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.