NTFS preko lan

Frišen pri linuxu......pa da vidimo !!!

Kako dostopati do NTFS-a za kopiranje na Ubuntu oziroma obratno.

Namreč iz starega notesnika sem izbrisal win in gor dal Ubuntu...sedaj bi rad prekopiral še ostale dokumente na free distr.

HOW....namreč najdem samo kako pri dual sistemih mountamo disk vendar pa niča kako ? do -NTFS na Win preko Lana?

Hvala za mojo prvo pomoč.

Komentarji

  • Si ze poskusil preko Sambe?
  • christooss Član Ubuntu.si
    ja lepo inštaliraš sambo

    sudo apt-get install samba

    potem greš pa Mesta > Mrežni strežniki in tm poiščeš windows mašino s katere hočeš dokumente
  • naredim po navodilih i dobim tole " Ni mogoče dobiti zaklenjene datoteke /var/lib/dpkg/lock "

    zakljenjene ?? kdo zaklenil ??
  • Si slučajno pozabil `sudo` napisat pred `apt-get install samba`?
  • ne, ne ...gledam na internetu....naj bi bilo nekaj s tem da mi nekaj drži dvignjeno to datoteko...našel sem navodila...kako sprostim pa nič...!?!?
  • Ponavadi to napiše, če še kakšen drugi program dostopa do te datoteke, npr. če imaš odprt istočasno tudi synaptic.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Vedno postatjte vse erorrje iz terminala.

    Mislim da si res pozabu sudo napisat

    $ apt-get install samba
    E: Ni mogoče odprti zaklenjene datoteke /var/lib/dpkg/lock - open (13 Permission denied)
    E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), are you root?

    Lahko pa nardiš

    killall aptitude
    killall synaptic
  • našel rešitev....ne smeš imeti odprto terminal in v njem izvajati instalacijo če ti v ozadju teče synaptic.


    na kratko zaprite synaptic in v terminalu instalacija šiba !
  • christooss Član Ubuntu.si
    itak :)
  • napsy Član Ubuntu.si
    Lahko bi poskusil exportat zmountan ntfs preko nfs-ja.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    NTFS-3G - Read & Write NTFS in Linux plus specific Ubuntu Dapper install instructions

    http://lunapark6.com/?p=1710

    (sorry sam za link .. mama ful guzvo)
  • prosim za pomoč.
    imam disk 200 gb razdeljen na dve particiji. na eni so windowsi na drugo pa bi rad instaliral ubuntu.pri prvem poizkusu me je sistem opozoril da nisem instaliral root oddelka. prosim, če je kje kdo, ki mi bo dal podroben opis razdelitve diska, da ne bom zopet sesul celotni računalnik.

    vnaprej hvala. mirko
  • http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/handbook-x86.xml?part=1&chap=4#doc_chap2
    Tukaj si preberi osnove, ali pa pogooglej za linux partitioning...
    Drugace pa za linux potrebujes vsaj 2 particiji - swap in root, velikost swapa naj bi bila 2xRAM, ostalo pa root....
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.