Kubuntu Dapper in klicna povezava

Pozdravljeni!
V forumu sem opazil, da nove izdaje Ubuntu 6.06 Dapper še niste začeli nameščati v svoje rač. Predlagal bi, da bi se z novo izdajo seznanili, tudi, da bi v forumu objavili postopek nameščanja, podobno kot je že objavljen, vendar je za neko precej staro različico. Zelo dobro bi bilo, ko bi se kateri odločili za Kubuntu, saj je KDE velika stvar. Tako bi se v forumu celoviteje utrjevalo poznavanje tega Ubuntu/Kubuntu Linuxa.
No, jaz sem pač tvegal in sem se spustil pravzaprav v neznano nameščanje Kubuntu 6.06 Dapper Drake LTS (Long Term Support). Novi Installer je res odličen in kratek, za razliko od prejšnje Kubuntu izdaje je na koncu izdelana tudi nastavitev analogne klicne povezave ‚Ä? s čarovnikom ali ročno ‚Ä? toda klicna povezava se ne vzpostavi. Prečesali smo pravilnost vseh nastavitev do podrobnosti, pretestirali zunanji modem v servisu, celo zamenjali zunaji modem, itn, toda vse zaman ‚Ä? klicna povezava NE deluje.

Izpis računalnika je tak:
Jul 10 11:39:57 lojze-desktop pppd[5023]:
The remote system is required to authenticate itself:
but I couldn't find any suitable secret (password) for it to use to do so.
(None of the available passwords would let it use an IP address.)

Javlja tudi to:
pppd started....
Using interface ppp0.
Connect: ppp0 <--> /dev/ttyS0.
Connection terminated.

Rešujem se v izgnanstvu na sekundarnem disku, kjer imam starejši Windows XP, ki ga nisem uporabljal, zato sem moral opraviti nastavitve, da vam pišem, vendar iz gmail-a, ki je rešitev v težkih položajih. Nekdo mi je bil voljan včeraj poslati verjetno rešitev klicne povezave v Kubuntu 6.06:
....................

Pozdravljeni,

če imate v datoteki /etc/ppp/options besedo auth, jo
poskusite zamenjati z besedo noauth.

lep pozdrav
....................

Kot laik vas prosim za pomoč:
Kje je ta datoteka? In kje se to naredi?? Npr: Ali v konzoli? Ali se naj tam vpiše: sudo >> geslo >>/etc/ppp/options >> ?
....................
Moja prva opažanja za Kubuntu 6.06 Dapper:

- Pri nameščanju je nastavljena slovenščina, toda Kubuntu 6.06 Dapper LTS je v angleškem jeziku. Delujejo šumniki - tipkovnica je v slovenski razporeditvi črk.
- Ohranjevalnik zaslona ne deluje. [Tako je bilo tudi pri mojem poizkusu s slovenskim PingoLinuxom zgodaj spomladi. Čez čas je pregorela elektronka v LCD monitorju. Ni rečeno, da je bil vzrok nedelujoč ohranjevalnik zaslona, a meni se zdi, da je ohranjevalnik zaslona pomemben.]
- V OpenOffice.org (2.0.2) se po nastavitvi velikosti ikon [Tools -> Options -> View -> Icon Size -> Large] ikone ne povečajo na 'velike'. Po nastavitvi okna [View -> Zoom -> Širina strani] se okno težavno širi na 'Širina strani'.
Dodatno glede na Linux:
Zunanji USB disk 250 GB nisem uspel (tudi ne s široko pomočjo) formatirati v ext3 datotečni sistem za Linux tako, da bi ext3 deloval. Brez težav sem ga nato formatiral v FAT32, ki deluje (vnaša in odstranja) ‚Ä? vendar zapisovati na njemu ni mogoče, npr. popravljati besedila, preimenovati, izdelati mapo. Zdaj vidim, da v Windows XP tudi to deluje gladko.

Imam rač AMD Athlon 2200+
Matična plošča Gigabyte 7vaxp
Grafična kartica Leadtek WinFast A280 Geforce 4... vivo
RAM 1024 MB
Diski Maxtor po 80 GB
...................
lp Lojze Stanič iz Mozlja, 041 834 715

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    sudo gedit /etc/ppp/options

    potem pa spremeniš auth v noauth
  • S ponovnim zagonom sem se vrnil v Kubuntu 6.06, odprl konzolo, vpisal:
    sudo gedit /etc/ppp/options
    in v velikem pričakovanju pritisnil enter.... hotel je password.....
    Žal, ne gre....ne gre.
    ...."command not found". Tudi po vsemogočih kombinacijah ali pa ponavljanjih te kodne vrstice ostaja trdno na "command not found", ne da bi več zahteval password. Vsekakor je tu z geslom zapleteno. Mogoče bi moral sprva pred geslom označiti /. Ne vem.
    Kaj čem? Ne vem, kaj bi. Pogovarjal bi se od daleč z bratom, da bi rač odpelajla h komu, ali koga pripeljala sem in nazaj, če bi bil kdo voljan to izvesti. Najbrž bom moral nazaj namestiti MandrivaOne. Mogoče sta ubuntu/kubuntu izključno le za širokopasovnost. O tem problemu sem že prej vprašal Jonathana Riddell, a ni odgovoril.
  • christooss Član Ubuntu.si
    geslo je preprosto uporabniško geslo. Simple as that

    Men je dial up delal brez problema.

    sudo pppconfig

    Potem pa samo podatke vpisuješ. Mislm da sploh ni nobene druge stvari. Aja pol pa daš

    sudo pon

    za priklučitev. Bom še poiskal kje sm najdu tutorial o tem kako uštimat
  • Konzola in kode meni vzbujajo strah. To je tako kot, če bi moral med letalskim poletom prevzeti pilotiranje letala.
    Predno grem s konzolo nastavljati klicno povezavo v Kubuntu 6.06 s tvojo kodo, bi še rad vprašal, če obstaja v tej izdaji ubuntu/kubuntu NASTAVITEV STOPNJE VARNOSTI? In ali je mogoče, da se je pri nameščanju samodejno nastavila visoka stopnja varnosti, ki blokira klicno povezavo, bila pa naj bi standardna stopnja varnosti? Nikjer v sistemu nisem našel, da bi to mogel preveriti. Požarni zid, ki bi verjetno tudi mogel biti vzrok, ni nameščen, če sem prav ugotovil.

    In še bi vprašal to: Ali je smiselno v tem mojem edinstveno zaguljenem primeru, ko se nikakor ne da vzpostaviti klicno povezavo v Kubuntu,
    da bi distribucijo znova namestil s CD-ja?
  • christooss on ma kubuntu, zato mu gedit ne dela. Namesto gedit napiši kwrite.
  • *************************************************************************************************************

    Dial up povezavo v KDE ju uporablja KPPP...Kppp ima pod pomoč izčrpna slovenska navodila. Če slediš tistim navodilom in si zares dosleden nebi smel imet problemov....Torej najprej apt-get install kppp. Nato prebereš navodila !!! zelo zelo podrobno saj je potrebno spremenit nekaj nastavitev varnosti v konzoli.


    ************************************************************************************************************

    Drugi možnost je uporaba wvdial programa iz ukazne vrstice, ki je v mojem primeru delovala brezhibno.

    odpreš konzolo in vanjo vpišeš nasledne ukaze:


    ###preveri hitrost podatkovnega kabla iz računalnika do modema in nastavi parametre v datoteki
    ## /etc/wvdial.conf

    $sudo wvdialconf /etc/wvdial.conf

    ###zgornja vrstica preveri modem tako da mora biti takrat prižgan !!(sliši se poskus klica)

    $sudo kedit /etc/wvdial.conf

    ##odpre se datoteka v kateri spremenimo naslednje vrstice

    Phone =telefon_operaterja
    Username =uporabniško ime
    Password =geslo

    ##shranimo datoteko v ukazni vrstici sedaj kličemo tako da vtipkamo spodnji ukaz

    $wvdial


    ##ko hočemo povezavo prekiniti uporabimo kombinacijo tipk Ctrl-C pri čemer mora biti okno konzole fokusirano

    *************************************************************************************************************

    meni se zdi, da je ohranjevalnik zaslona pomemben ////
    Ohranjevalniki zaslona so bili pomembni pri starih monitorjih z statično sliko. Vse nekako od leta 2000 so ohranjevalniki zaslona le okraski.Namesto ohranjevalnika zaslona je bolje da uporabiš popoln izklop monitorja.

    **************************************************************************************************************
    031 317 164 če bo kaj nujnega..
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.