Ubuntu 5.10 server edition - težave z GRUBom pri namestitvi

Zdravo, danes sem sem iz omare privlekel staro mašino (s 96 MB RAMa in P233 MMX procem) z namenom jo uporabljati kot testni server za spletne aplikacije (programiram v PHPju). Ker se mi ni dalo ukvarjat z namestitviji in configuracijo slackwareja katerega sem navajen, sem pobrskal po netu in dobil odlično idejo da bi lepo namestil Ubuntuja - server edition (5.10), ker baje je vse že skonfigurirano in tebi ni treba nič.

No zadeva se res lepo instalira, sploh ni treba nič posegati vmes (oz. ti tega niti ne dovoli), ampak ko proti koncu hoče naložiti GRUBa (instaling GRUB boot loader) se zadeva pri 50% kratkomalo ustavi/zamrzne. To mi je sedaj naredilo že 2x, pa me zdej zanima ali je kakšen enostaven trik kako spraviti zadevo v delovanje? .. če ne bo pametnih/delujočih predlogov me čaka mukotrpna namestitev kakšne druge Linux distribucije, za kar pa kar nimam volje! :)

Komentarji

  • Ok sem si že sam pomagal, v expert mode sem namesto GRUBa uporabil LILOta. Tako da zdej deluje BP.

    Samo še kar mi ni jasno zakaj mi je pri namestitvi GRUBA zamrznil! :/
  • christooss Član Ubuntu.si
    Zakaj pa ne uporabiš 6.06???????

    Res je neverjetno zakaj je blo zdej v parih dneh par vprašanj glede Breezy in kako se inštalira. Preprosto prestopite na novo verzijo
  • Kami Član Ubuntu.si
    Drugače pa lahko grub ročno instalaš po inštalaciji.

    grub-install ...
  • Hm 6.06 server edition piše da je samo "release candidate", sem zato mislu da pač še ni dosti stabilen. Z "beta" verzijami pač nimam dobrih izkušenj ...
  • Mislm da se bo kmal pojavu 6.10 release candidate. 6.06 je izšel junija (zato pa tudi tista 06 v verziji)
  • christooss je dejal/-a:
    Zakaj pa ne uporabiš 6.06???????

    Res je neverjetno zakaj je blo zdej v parih dneh par vprašanj glede Breezy in kako se inštalira. Preprosto prestopite na novo verzijo
    No da ne bo kdo reku, sem dal danes še verzijo 6.06 namestit .. ista napaka. Edino z LILOtom gre čez ...
  • christooss Član Ubuntu.si
    Zanimivo zanimivo
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.