Apache 2

Pozdravljeni

imam zadnji Ubuntu in gor Apache 2.0 in php5, imam desktop verzijo,
zanima pa me kako urejati httpd datoteko, sem bolj nov prej sem imel
2k3 in XP vedar licence ..... tako da prosim za pomoč.
«1

Komentarji

  • napsy Član Ubuntu.si
    najbolje da si prebereš apache2 navodila
  • bl4z Član Ubuntu.si
    datoteka je identicna glede na apach za windows verzijo .. le podti do datotek so drugacne .. zdje po defoltu naceloma ni potrebno 0 spreminjat saj zadeva relativno ok dela out of box .. ce pa imas kaksno specificno zahtevo pa povprasi po tem .. recimo vhosti ali mod_rewrite...
  • Ja mene samo zanima kje lahko najdem datoteko ?
  • bl4z Član Ubuntu.si
    una za settingse je tam ko so vse v linuxu za settingse /etc

    tocno tovja je pa /etc/appache2/httpd.conf - tu nekje :)
  • HeXeR Član
    uredil/-a 12. September, 2006
    Tako, hvala vam, našel sem datoteke, in nastavitve, vendar me je malo zmedlo da je kr več datotek ne samo ena kot na Win32 sistemih, vendar v nobeni od teh datotek nemorem spremeniti direktorija od kje apache nalaga strani, kje bi lahko to našel ?

    Problem je tudi da nemorem spreminjat datoteke s nastavitvami ... samo berem lahko ... kako to obit ?

    Pa da nebom potem še enkrat spraševal, kako resratam apacheja po tem ko spremenim nastavitve ?

    hvala.
  • najboljš da delaš v terminalu in potem če hočeš premaknit daš

    sudo cp /dir/dir/fajl /dir/dir/
  • bl4z Član Ubuntu.si
    idi v terminal in daj sudo gedit in ti bo kot administrator odpiralo datoteke ... potem bos lahko tudi shranjeval ..

    to kar ti isces je ap v /sites-enabled/defualt .. neki v tem stilu
  • restartas pa z
    sudo /etc/init.d/apache2 restart
  • Huh tole zdaj dela, hvala vam,

    imam pa še en problem,

    in sicer ko restartam apacheja:

    hexer@Server:~$ sudo /etc/init.d/apache2 restart
    * Forcing reload of apache 2.0 web server... apache2: Could not determine the server's fully qualified domain name, using 127.0.1.1 for ServerName
    apache2: Could not determine the server's fully qualified domain name, using 127.0.1.1 for ServerName
    [ ok ]
    hexer@Server:~$

    samo ta napaka me nebi tako motila problem je tudi da server ne izvaja PHP datotek kjub temu da je PHP5 inštaliran in tudi mod za apache.

    In kako lahko odstranim virtualhosts ?
    ker sem imel že od začetka takole:

    NameVirtualHost *

    ServerAdmin webmaster@localhost

    DocumentRoot /var/www

    Options FollowSymLinks
    AllowOverride None


    Options Indexes FollowSymLinks MultiViews
    AllowOverride None
    Order allow,deny
    allow from all
    # Uncomment this directive is you want to see apache2's
    # default start page (in /apache2-default) when you go to /
    #RedirectMatch ^/$
    ..............
  • HeXeR Član
    uredil/-a 14. September, 2006
    PHP že dela, samo iz /etc/apache2/mods-available sem mogo premaknit 2 datoeki v mods-enabled v istem dir. ...

    še vedno pa je problem z vhosts ...

    EDIT še vedno je problem, sedaj napiše da je apache zraven datotek pa ne izvaja in code, php datoteke mi kr ponudi za DL ... :S


    EDIT2: Upazil sem tudi da mi na Ubuntuju lepo nalaga PHP strani na Win XP pa mi jih hoče downloadat ne izvršene torej kr source mi ponudi, v datoteki ...
  • HeXeR Član
    uredil/-a 14. September, 2006
    Tako:
    ta koda:
    --------------------------------------------------

    Apache : Online

    PHP : <? echo"<b>Online"; ?>



    <? Echo "Generated on : " . date("D M Y @ h:m"); ?>




    Ubuntu 6 / Debian - 64 bit



    Trenutno ni možen dostop do strani na serverju,

    ker postavitev še ni dokočna, bomo pa kmalu nazaj

    hvala za razumevanje.

    --------------------------------------------------

    se v Linux in Win XP sistemu lepo naloži,
    dobro znan phpsysinfo pa zgleda v Linux

    v obeh primerih sem odpr z Mozilo nevem pa v čem je fora da mi XP hoče downloadat source ? Kaj delam narobe ?

    PS: IP sem pobrisal, drugače ga prav pokaže.
  • Da nebomo preveč razmišlali, problem je bil v mojem računalniku, in še to samo v FF, IE pa naloži normalno, skratka oddahnil sem si ker bom tako nasledni teden formatiral ... LP vsem

    PS: Lahko brišete, ali pa pustite da nebo kaki taki ko jaz šou 3x formatirat pa vse z nule postavit pa na koncu ugotovil da je bil problem na njegovem rač pa še to samo v FF ...
  • sem izbrisal samo slike da ne bo tako veliko izgledalo. Ostalo bom pustil
  • Imam še eno vprašanje, kako nareti da Apache in PHP teče z Root pravicami ? Ker zdaj nemorem uporabljat chmod v php :(
  • Kami Član Ubuntu.si
    To ni dobro.

    Apache z razlogom laufa pod svojim uporabniškim računom.

    Če kdo slučajno dobi dostop preko luknje v apache nima root dostopa ampak ima samo pravice od apache uporabnika.
  • Kako pa naj potem PHP deluje ? Če mi same errore ven meče ker nima pravic ? :S
  • sem že našel, vse deluje lepo in prav, problem je bil dovoljenje ko sem to odpravil je bil problem v lasništvu, lastnik je bil hexer ne pa www.... sedaj ko sem ročno popravil lastništvo datoteke, dela, imam pa nov problem ... imam 1000 takih datotek, gre za IP loge obiskovalcev, vsak obiskovalec ima svojo datoteko, sedaj pa me zanima kako naret da bo v neki mapi vedno lastnik dateok www-data v mojem primeru, oz. da bo vedno imel dovoljenje delati z datotekami ? Torej da bo v mapi www lastnik www-data, pa tudi če jaz tja naložim datoteke iz drugega usera ali pa preko FTP.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    HeXeR je dejal/-a:
    Imam še eno vprašanje, kako nareti da Apache in PHP teče z Root pravicami ? Ker zdaj nemorem uporabljat chmod v php :(
    to je pa najbolj LOL v zgodovini tega foruma :)
    uglavnem read atribut zadosca za apache da prebere skripto in jo sprocesira

    chmod tudi lahko uporabljas vendar smao na datotekah oz. folderjih katerih lastnik je apache (www-data) oz. ima gost to pravico nardit
  • bl4z Član Ubuntu.si
    HeXeR je dejal/-a:
    sem že našel, vse deluje lepo in prav, problem je bil dovoljenje ko sem to odpravil je bil problem v lasništvu, lastnik je bil hexer ne pa www.... sedaj ko sem ročno popravil lastništvo datoteke, dela, imam pa nov problem ... imam 1000 takih datotek, gre za IP loge obiskovalcev, vsak obiskovalec ima svojo datoteko, sedaj pa me zanima kako naret da bo v neki mapi vedno lastnik dateok www-data v mojem primeru, oz. da bo vedno imel dovoljenje delati z datotekami ? Torej da bo v mapi www lastnik www-data, pa tudi če jaz tja naložim datoteke iz drugega usera ali pa preko FTP.
    ce procvesiras te loge ali karkoli naredi cron job, ki ti na vsake toliko casa vse te loge al karkoli ze iams skopira na en direktorij in nastavi, da je lastnik www-data. Zdej ce bos pa ti direk loge popravliu ter menju lastnistvo pa proftpd ne bo s tem zadovoljen .. pomoje
  • HeXeR Član
    uredil/-a 16. September, 2006
    Pa bi lahko kako naredil da bi bil www-data solastnika ? Torej da bi lahko oba urejala datoteke ? Mogoče či bi lahko kako skupino naredil al pa kaj ... Kako imajo potem to poštimano na serverih kot recimo domenca pa pandela ?
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.