Edgy

2»

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    Ja morš nardit dve root particije. Pol pa eno home in evo maš dual boot
  • Jaz bi pa rad za edgyja pripravil novi root in boot particiji. Na novem disku. Home naj bi ibl pa isti, kot ga imam sedaj. Kako to naredim z najmanj problemi?
  • christooss Član Ubuntu.si
    Ja simpl naredi root potem pa ob inštalaciji nanjga pokaž. Zinštaliraš potem pa samo zdejšni home v fstab zmountašš kot home. Simpl ko pasulj
  • Z npr gnome partition editorjem naredis 2 novi particiji, med instalacijo jih izberes + obstojeci home, ki ga ne formatiras...
  • christooss je dejal/-a:
    Ja simpl naredi root potem pa ob inštalaciji nanjga pokaž. Zinštaliraš potem pa samo zdejšni home v fstab zmountašš kot home. Simpl ko pasulj
    Pa bo delalo tko? Nisem se sprobal, vendar ti najbrz naredi home na / particiji ce mu posebej ne poves da bi jo imel loceno...?
  • christooss Član Ubuntu.si
    jst mam vedno root pa home particijo potem pa mam v fstab ckole napisan za mountanje homa

    /dev/hdb1 /home/christooss ext3 defaults,errors=remount-ro 0

    Priklopne točke so odvisne od vaših nastavitev ker jst mam home kr direkt v disku nimam npr dev/hdb1/home/christooss ampak samo /dev/hdb1/ in tuki notr je home zato ga morm lokalno mountat v /home/christooss
  • cime Član
    uredil/-a 9. October, 2006
    A še komu ne dela pppoeconf? Meni izpiše neki v tem stilu: This option is not avaliable, type --help for more information.

    edit: že rešu. V datoteki /usr/sbin/pppoeconf je potrebno zakomentirati (dodati # pred vrstico) 22., 23. in 24. vrstico. Nek bug v zenity baje.
  • Jaka Član
    uredil/-a 4. November, 2006
    Ali kdo mogoče ve kako se to naredi v kubuntu 6.10?

    image
  • Mi je ratalo.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Kako????
  • Greš v System Settings, Window Behavior, Prosojnost in daš kljukico pod uporabi prosojnost/sence in ponovni zagon sistema. Parametre si pa lahko po želji nastaviš.
  • Tole je takoimenovana navidezna prosojnost. Če hočeš pravo prosojnost rabiš xgl.
  • xgl to je kakšen dodatek, ki se gor naloži?
  • Je to mogoče xserver-xgl?
  • mene pa zanima zakaj ni v ukazu kjer se odjaviš iz računalnika možnosti restarta oz izklop računalnika.

    Hvala.
  • Jaka XGL je cel window manager. Najdi si vodič na internetu , ki ti bo pomagal prit do XGL. Napiši v Youtube XGL pa boš vidu kako to zgleda. Priporočam Beryl + XGL . Tomi kaj si z tistim mislu da ni v ukazu možnosti restarta ? Misliš da se v oknu ne pokaže ??
  • tomi je dejal/-a:
    mene pa zanima zakaj ni v ukazu kjer se odjaviš iz računalnika možnosti restarta oz izklop računalnika.

    Hvala.
    Kadar X-e zaženeš z ukazom startx, teh dveh ikonc ni (logično, ker se moraš samo odlogirat, da te vrne v konzolo). Če pa se Xi zaženejo samodejno pa imaš tudi ti dve ikonci.
  • Niber je dejal/-a:
    [quote=tomi]mene pa zanima zakaj ni v ukazu kjer se odjaviš iz računalnika možnosti restarta oz izklop računalnika.

    Hvala.
    Kadar X-e zaženeš z ukazom startx, teh dveh ikonc ni (logično, ker se moraš samo odlogirat, da te vrne v konzolo). Če pa se Xi zaženejo samodejno pa imaš tudi ti dve ikonci.[/quote]
    Da pa dosežeš da se xi sami zaženejo si pa namesti gdm za gnome ali kdm za kde. Mislim da je pri ubuntuju to vse kar je potrebno storiti.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.