omejevanje prenosa podatkov

Zanima me, če je za ubuntu kakšen program za omejevanje prenosa np. kot netlimiter v win. Sem probal z trickle, pa se mi na amuli čez čas sesuje, na deluge, pa mi javi, da deluge deluje neodvisno in mi prenosa ne regulira oz. omeji.
off topic - zanima me, kako v predvajalniku totem nastaviti slovenske fonte v podnapisih. Na forumi sem prebral, da se to da v config file-u to spremenit, pa tega fiel-a ne najdem, ga preprosto ni?

citiram:
Ker imajo programi v nastavitvah zelo malo možnosti je potrebno najti konfiguracijsko datoteko v kateri se nastavlja še ostalih 1000 nastavitev za željeni predvajalnik. Za totem se nahaja ta datoteka v /home/"user_name"/.gnome2/totem_config datoteki. In v njej najdeš # encoding of the subtitles , katerega pa spremeniš iz privzetega iso-8859-1 v CP1250 in stvar dela tako kot mora za vse podnapise kateri so delali v windowsih.

Komentarji

  • kar se subsov tiče, v enem drugem postu je nekdo nalimal tole skripto:
    #!/bin/bash
    #spreminjanje latin2 kodiranja v unicode
    for ime in *.srt
    do
    if [[ $ime != \"*.utf.srt\" ]]
    then
    iconv -f=CP1250 -t=utf-8 \"$ime\" > \"${ime/.srt}\".utf.srt
    echo Spremenil sem \"$ime\".
    fi
    done
    exit

    shrani jo v en fajl, in jo poženi v direktoriju kjer imaš sub shranjen, in ti bo pretvoru v utf-8. enostavno in učinkovito.

    sploh pa, kdaj se bo folk nauču shranjevat txt fajle v utf-8? zakaj win1250? gd! :x
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.