psyBNC

Kako povežem bnc v ubuntu???? :/


Lp

Komentarji

  • bl4z Član Ubuntu.si
    kok jz vidim, psybnc ni v uradnih repositorijih .. ni ga ni v debina (zarad neke leve licence) .. sampak obstaja pa source ter kompile

    ./configure
    make
    make install

    (rabis met pa pakete za kompajlanje instalirane .. nekdo na forumu je ze napisu kteri so)


    tu so clo neka navodila http://linuxreviews.org/software/irc/bnc/
  • Kami Član Ubuntu.si
    Hehe :)

    Pri psybnc-ju je samo make in nič druga (nima configure skripte, make pa ga polek tega, da ga skompajla ga tudi installa)
  • bl4z Član Ubuntu.si
    se bolje :)
  • CrazyLemon Skrbnik
    uredil/-a 23. May, 2008
    Ok. Da vidim kako vam grejo uganke.
    Povežem se na bnc, konekta me ampak ne vidim niti kanalov niti queryjev. Lahko pišem vendar le z /msg #kanal nekaj. Vidim tega ne. Killal psybnc 2x. Drugi uporabniki normalno uporabljajo psybnc. Tudi na mojga userja se normalno konektajo in vidijo kanale. Probal sem prek irssija, xchata in prek VM-mirc pri useh isto sra... Preprosto se konektam gor ampak ne vidim ne kanalov ne nič.

    Rešitev? :)

    P.s. Ja rebootal sem in 2x reinstalliral xchat.. ne pomaga :S
  • nastavi konfig datoteko pa bo delalo kot treba
  • nevem a da se smejem al jocem..ampak ok...hoces pomagat...hvala ti

    Conf datoteka se ne spreminja sama od sebe..tale bnc pa uporabljam ze dolg. In ja pregledau sm conf datoteko in use je tako kot mora bit. :)

    P.s. začuda zdej bnc dela normalno..bomo vidli kok časa :S
  • PSYBnc
    v XChatu dodaš nov network (hostallow al neki takega je po defaultu 0.0.0.0 port pa 31337) torej daš pod servers 0.0.0.0/31337 , server password daš svoj pass konfiguriran v čarovniku, se povežeš in napišeš:

    /quote bquit
    /quote bconnect irc.freenode.org


    in potem samo še /join #ubuntu-slo
    in se čitamo =P
  • lol ..erik emm ja..kr nekak poznam te osnove psybnc-ja ker ga uporabljam ze 5 let :) in ni biu to problem :)
    In kr lepo joinat #unix-slo IRCnet pa se čitamo :p
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.