postavitev servrja

zdravo
prosim za pomoc pri vzpostavitvi serverja,stran si bom naredil s programom DREAMWEAVER ki bo vsebovala chat,oglase,forum.rad bi imel tudi stevec obiskov,lastno domeno in mail
prosim za nasvet kateri linux program si naj nalozim,saj sem popolni zacetnik v linuxu oziroma kje se lahko dobim informacije ki jih potrebujem in so po moznosti v slovenscini.
imam t-2 povezavo 1mb,kista pa je amd athlon 1.49 ghz in 512 rama
hvala

Komentarji

  • Vragec Član
    uredil/-a 4. December, 2008
    Pozdravljen,

    predvidevam, da si "laik" v linuxu, če se motim me prosim popravi. (Pa ne vzami tega osebno, ne mislim te žalit) Priporočal bi ti distribuciji ubuntu ali debian. Obe distribuciji sta dokaj enostavni za začetnike.

    Za spletno stran boš potreboval: apache2, php5 (ali php5) in mysql
    Za mail potrebuješ malo več ... kaj vse ti bodo kolegi povedali, ker trenutno ne najdem linka (v kolikor ne bo odziva kolegov se mi oglasi osebno preko maila ali msn-ja) ....

    Lep pozdrav,
    Vragec

    p.s.: Če boš imel težave se oglasi na msn: Vragec[at]pekel.org in ti lahko pomagam
  • Cube Član Ubuntu.si
    za mail rabis mail server... glede na to da mas 1Mbit pa bol svoh "streznik" nevem kolk se bi loteval tega(odvisno kok prometa imas priblizno v mislih), bolj se je smiselno posluzit kakega gostovanja, pri podjetju ki nudi te reci npr. hitrost.com ti nudi kar ugodne resitve,...


    lp,cube
  • CrazyLemon Skrbnik
    uredil/-a 5. December, 2008
    za mail ti priporočam google :)
    1. ker je brezplačno
    2. ker je google
    3. ker lahko maš do 100 narejenih uporabnikov
    4. ker maš gor 7gb prostora na uporabnika kar je po moje več kot dovolj :)

    za server pa kot je že vragec dejal ubuntu server
    in takoj na začetku namestitve imaš možnost namestit apache, PHP,mysql :)
  • matjaz1973 Član
    uredil/-a 5. December, 2008
    zdravo
    res sem laik in popolni zacetnik zato mi je vsaka pomoc dobrodosla
    linija pa je kar je :) imam pa v mislih nabavit hitrejso.zaenkrat sem si nalozil ubuntu 8.10 za server tako da lahko uporabljam windows in linux.sedaj pa bi rad vedel kako naprej,kako si nalozim in kje dobim primerni apache2,php5,in mysql?naredil sem si tudi poskusno net stran v dreamweaverju.imam tudi eno brezplacno domeno
    Zelo malo se mi bliska o html in php kodah.sedaj bi najraje zvedel kako naprej?imam narejeno stran in instaliran ubuntu,kako si instaliram ostale programe ki jih se potrebujem?linux mi je nov iziv zato gostovanje odpade :) prometa pa ne mislim imeti veliko-zase in se za kakega frenda.
    hvala
  • matija Član
    uredil/-a 5. December, 2008
    sudo apt-get install apache2 libapache2-mod-php5 php5 mysql-server phpmyadmin

    www mapo ti nardi v /var/www
    do phpmyadmina dostopaš z http://localhost/phpmyadmin/
  • al pa LAMPP ;)
    za začetnika in za ne-profi stran čist dosti ;)
    (v lampp-u dobiš vse v enem paketu - apache,php,mysql)
  • matjaz1973 Član
    uredil/-a 6. December, 2008
    hvala za nasvet ampak ne vem kako pridem do teh programov?
    iscem na dodaj odstrani in mi nic ne najde,poskusil pa sem tudi na googlu in si dawnloudal apche in php,pa ne vem ce so pravi programi za mojo razlicico ubuntu in ne vem kako se jih instalira
    hvala
  • matija Član
    uredil/-a 6. December, 2008
    alt+f2 -> gnome-terminal
    u terminal vpišeš:
    sudo apt-get install apache2 libapache2-mod-php5 php5 mysql-server phpmyadmin

    ti samo nalože in samo inštalira
  • s veliko pomoci vragca imam server sedaj pa me zanima kako se naredi domena,vstavitev svoje strani na server, in vse ostalo
    ty
  • svojo stran skopiraš v mapo /var/www ... alt+f2 -> gksu nautilus /var/www (ti odpre mapo www v nautilusu z root pravicami)
  • matjaz1973 Član
    uredil/-a 7. December, 2008
    kje in kako pa najdem to mapo?
    hvala
  • sej ti je matija napisal..prvo kar nardiš je da pritisneš ALT + F2
    Odpre ti se okno v katerega napišeš
    gksu nautilus /var/www

    Nato notri vpišeš root geslo
    ko vpišeš geslo..ti se odpre novo okno v katero skopiraš vsebino svoje strani.
  • mam se cel kup vprasanj
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.