Ubuntu 9.04 "Jaunty Jackalope" uradni izid

napovedan je datum uradnega izida nove verzije ubuntu OS.

in sicer je to 23 April...

za nestrpne je pa na voljo Alpha 5 verzija..

vec informacij in vir:

http://www.ubuntu.com/testing/jaunty/alpha5

------------------------------------------------------------------------------------
popravljena verzija na Alpha 5, po opominu R33D3M33R-ja..
hvala
«1

Komentarji

  • Marko30 Član
    uredil/-a 11. March, 2009
    Komaj čakam, da bo 23. April, da ga bom dolpovlekel in še naročil CD!!
    No, malo je za počakat, malo več kot mesec dni, bo že....
  • V bistvu je na voljo že Alpha 5, ampak to niti ni tako važno: http://www.ubuntu.com/testing/jaunty/alpha5 ;)
  • Uporabljam alpha5 izid ... pa moram povedat, odkar je KDE 4.2 je dosti boljše kot pa prej ... malo je še bug-ast ampak to je za pričakovat.

    Težko pričakujem uraden izid 9.04 :D :D :D
  • no zdaj je že tudi beta verzija (na mojem računalniku preizkušam kubuntu 9.04 s kde 4.2. ni ravno to kar sem pričakoval :/

    lp
  • Cube Član Ubuntu.si
    Sega je dejal/-a:
    no zdaj je že tudi beta verzija (na mojem računalniku preizkušam kubuntu 9.04 s kde 4.2. ni ravno to kar sem pričakoval :/

    lp
    v kaksnem smislu je misljeno to?...
    kaj si pricakoval, kaj si dobil? :)
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Sem namestil Beto in našel en zelo tečen bug. Sem ga že prijavil v launchpadu, upam da ga popravijo do uradne izdaje.
  • Cube je dejal/-a:
    v kaksnem smislu je misljeno to?...
    kaj si pricakoval, kaj si dobil? :)
    pričakoval: visoko nastavljivo namizje,
    dobil: novo učenje xD

    prej sem deloval na gnome in me je kar malo zmedlo drugačnost. je tudi problem pri iskanju programov, v gnome (ubuntu) imaš vse tam napisane (minus je da so samo ene verzije) tam pa moraš vpisati. problem je ker je računalnik v priporu :P zato spoznavanje malo zaostaja in moram trpet na tem windows :S

    drugače pa lahko vidiš moje želje v mapi 'novo namizje'

    lp
  • Cube Član Ubuntu.si
    ja to pa ja sam run deluje uredu, tko da sam "start" odpres pa napises naprimer firefox pa dvakrat enter in si v igri :)
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    hm mogoče mo pa kar clena install naredil jutri al pa danes :)
  • Cube Član Ubuntu.si
    al je ze tok stabilen,... meni se se ne zdi dovolj za clean install :D
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    Cube je dejal/-a:
    al je ze tok stabilen,... meni se se ne zdi dovolj za clean install :D

    mislim da bi moral bit že dovolj
  • meni dela vse normalno ze 3 dni.. sem pretvoro ext3 v ext4 z tremi vrsticami brez problemov! grafa na nvidii dela normalno!

    zakon jaunty ql! :)
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Po moje se splača počakat še 2 dni in dol potegnit RC.
  • t3ch Član
    uredil/-a 14. April, 2009
    nwm yaz sem sedaj se upgrejdo na drugem kompu in dela vse normalno. Na drugem se nisem pretvoro v ext4 in tudi dela odlično. Edino kar moras nardit ko upgrejdas je, da na novo namestiš grafične drivere.
    govorim za nvidio kakrsno koli in da downloadas drivere z domace nvidia web strani...

    #vse kar sem moral naret:
    sudo update-manager -d
    #...
    #restart ( automatsko )
    #..
    sudo apt-get install linux-headers-$(uname -r)
    sudo sh NVIDIA*.run
    # klikas yes, yes, ok , yes, yes .. :)
    startx
    # welcome X =)

    sicer je na dan po 20 ugrejdov novih.. sam pomoje se bo to tudi prvi tedn ko bo izsel jaunty ce ne prvi mesec... :) kolko vem za radeon grafo mi je razlago ranakah da mu ne uspe usposobit driverov za 9.04... tak da ati useri raisi pocakajte.. :)

    # se pretvorimo v ext4.. ( če pretvarjamo particijo kjer se nahaja sistem moramo zapustiti Xwindow oz. gdm - gnome
    # daemon )
    # preverimo katero particijo hočemo pretvorit
    $ df -h
    Filesystem Size Used Avail Use% Mounted on
    /dev/sda1 73G 49G 20G 72% /

    #osebno imam na desktopu samo eno particijo to je /dev/sda1 to je tudi root particija... torej jo pretvorimo v ext4
    $ tune2fs -O extents,uninit_bg,dir_index /dev/sda1

    #konec prvega ukaza preidimo na drugega... e2fsck popravi napake, ki nastanejo ob pretvorbi. 8 stiskaj Y dokler ne
    # popravi vseh sektorjev al what ever popravla.. :) )
    $ e2fsck -fD /dev/sda1

    # za konec se dodamo par crk v datoteko /boot/grub/menu.lst
    # poiscimo to vrstico:
    # kernel /boot/vmlinuz-2.6.28-11-generic root=UUID=1ba25ba4-3fd6-4963-ad05-7e5279c7ce7b ro quiet splash
    # in ji dodajmo:
    # rootfstype=ext4

    sedaj restartas.. in zacnes uporabljat 9.04 v popolni pripravljenosti! :)
  • Jaz bi pa tako rad videl, da že enx usposobijo driverje za unichrome pro igp grafične kartice, da dela 2D in 3D kot je treba :(
  • tak dolgo sem piso da je en ze zmes enke napiso :x
  • no sem se spet malo prešvercal na moj komp in ugotovil, da grem (ja rocker res je!) nazaj na ubuntu. kde ni ravno zame, ali se mi ne da ponovno prilagajat. sem v čakanju gnome 3.0 :)

    lp
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    ah yaunty dela dobro sma mal me zeza awn-manager
    :( skoda drugače pa je v redu grafika ceprav iamm ati dela super :)
  • Jaz sem tudi dal gor(nevem zakaj), in nevidim, ne čutim nobene razlike ali drugega program. Sploh nevem kaka je razlika, razen da je grafika in resolucija slabša in da mi zelo počasi dela (imam čisto soliden računalnik z 3GB rama in dual-core procesorjem.) Morda je z updateom kaj narobe?
  • sej ni drugega programa, jedro je novejse, hitrejsi bi naj bil boot startup, ext4 podpora..
    Moreš drivere za grafično zrihtat... kero grafo mas? če ati pol... nwm to sem zgoraj za radeon napiso:
    kolko vem za radeon grafo mi je razlago ranakah da mu ne uspe usposobit driverov za 9.04... tak da ati useri raisi pocakajte.. smile
    :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.