problem pri namestitvi

prenosnik tronode 256mb ram: ubuntu 8.10 mi zmrzne pri drugem koraku namestitve, 7.10 pa že prej

ima kdo kakšno idejo?????

Komentarji

  • Micy Član
    uredil/-a 22. December, 2008
    A veš, da mene zanima isto. Imam predpotopni prenosnik, ki pa je še vedno dober za pisanje tekstov. In nikakor ne morem namestiti Ubuntu nanj, ne gre in konec.

    Napiše mi nekaj takega:
    /etc/rc2.d/S98usplash:112 chvt: no space left on device

    Kaj naj sedaj? Poizkusila sem prito do Ubuntulite ampak stran ne dela.
  • Xubuntu?
  • napsy Član Ubuntu.si
    256 rama je premalo za live cd. Potegni si alternativni install cd pa namesti iz konzole.
  • Eto, ravno sem hotela napisati, da alternate deluje brez vsakih problemov. Ravno ga mečem gori na ta stari prenosnik, vse deluje, razen da ima tipkovnico povsem sfuzljano. Jo bom že popravljala naknadno.

    Hvala in LP!
  • Bom kar tu napisal, hotel sem namestit Ubuntu 8.10 na PC pa se normalno boota vendar pa potem ko dam preizkusi/namesti mi javi napako: [124.167943]: end request: I/0 error, der srO, sector 1431176
    [124.167986]: Buffer I/0 error on device srO, logical block 178897 itd.

    Probal sem tudi da preveri CD za napakami vendar napiše, da ni bilo najdenih napak :/, bi mogoče kdo vedel zakaj gre?


    Vnaprej hvala za odgovor!
  • Cube Član Ubuntu.si
    veliko je ze bilo takih problemov, prave resitve pa se nisem zasledil nikjer...
    glede nato da je srO opticna enota, bi poskusu ce mas sanso zamenjati cd-rom enoto, oz z alternative cd-jem ubuntu...

    lp,cube
  • Hja verjetno, ker sem imel samo en CD lol tako, da bom mogu nove kupit pa še enkrat probat, da vidim, če bo delalo :/





    Ty
  • mi smo rešili ta problem tako, da smo zamenjali računalnik :)
    hvala
  • Zdravo vsem,

    sem relativno nova uporabnica Ubuntu 8.04. Zanima me, ali bi mi namestitev verzije 8.10 izbrisala sedanje datoteke z računalnika?
    Hvala za odgovor.
  • A to misliš na novo namestiti ali pa samo posodobiti na 8.10?

    Praviloma se pri posodobitvi podatki ne zbrišejo, ampak je vedno priporočljivo, da ko nekaj posodabljamo, potem podatke arhiviramo za vsak slučaj.

    Upam, da veš razliko med nameščanjem (inštaliranjem - clean install) in med posodabljanjem.
  • Šlo bi za upgrade z 8.04 na 8.10.
  • Za namestitev 8.10 najprej izključi vse morebitne "programske vire" tretjih strani,
    Poženi upravljalnik posodobitev ter v njem najprej vse posodobi.
    Znova poženi upravljalnik posodobitev in v njem klikni na gumb za nadgraditev.
    Vse ostalo naredi ubuntu.
    Nastavitve ostanejo, dokumenti ostanejo, če so kakšne novosti, ki bi povozile obstoječe nastavitve, te vpraša.
  • Ampak naj te ne bo presenetlo če nekatere stvari ne bi delovale...namreč moje dosedanje izkušnje so pokazale da po upgradeu ne dela vse tako kot bi rablo.
    Medtem pa med clean installom pa dela perfektno. :)
  • Pri clean installu pa, če nimaš posebej home particije, se podatki zbrišejo.
  • Pozdravljeni,

    Pri inštalaciji ubuntuja mi zamrzne.
    Izbral sem jezik in ko pride do nakladanja kot pri ustopu v ubuntu (okno oranžne barve) en kvadrat pred koncem zamrzne. Peveril sem napake na cdju ampak ne najde nič
  • napsy je dejal/-a:
    256 rama je premalo za live cd. Potegni si alternativni install cd pa namesti iz konzole.
    No, to ne drži čisto. Sem že parkrat namestil Ubuntu na sistem z manj kot 256 MB RAM (nekaj požre grafična) in je delalo brezhibno.
  • mam problem pri instalaciji ubuntu.. dam cd notr zazene vse lepo iz cd ko pa dam tm naj mi namesti tist lepo vse predela pol mi pa zamrzne grafika..:SS kaj je to ce mogoce ve kdo..

    Procesor: Intel Core 2 Duo 3,0
    Ram: 4 GB
    Grafa: GF 9800 GT 1GB
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.