Različna vprašanja oz. težave

Lep pozdrav!

Kot prvo bi pohvalil forum, kakor tudi operacijski sistem kubuntu 9.10.
Danes sem ga naložil, sicer sem imel nekaj težav s povezavo ADSL, ampak to sem rešil. Sedaj me zanima ali je možno nastaviti, da delujejo miškini stranski gumbi (naprej in nazaj) - v nastavitvah nisem našel.
Druga zadeva je, da mi noče installirati ati driverjev (imam radeon 9600). Poskušal sem preko terminala, a brez uspeha, mogoče delam kaj napačno :|
Temo sem odprl, da bi lahko sproti kaj povprašal, če naletim na težavo. Teh dveh problemov pa še nisem zasledil na tem forumu oz. vsaj ne z rešitvijo zame.

Lp,
Simplefix

Komentarji

  • Živjo!

    glede ati driverjev je sledeče. Za "stare" radeone so kar dobri open-source driverji imenovani "radeon", medtem ko restricted (fgrlx, al kakorkoli) niso več podprti v novejših jedrih linuxa, tako da si vezan na "radeon", ki bi morali že delati "out of box".

    Žal 3D je še zmeraj dost močnejši v windows driverjih, ampak je že možno tudi kako igro igrat. :)
  • gsedej je dejal/-a:
    Živjo!

    glede ati driverjev je sledeče. Za "stare" radeone so kar dobri open-source driverji imenovani "radeon", medtem ko restricted (fgrlx, al kakorkoli) niso več podprti v novejših jedrih linuxa, tako da si vezan na "radeon", ki bi morali že delati "out of box".

    Žal 3D je še zmeraj dost močnejši v windows driverjih, ampak je že možno tudi kako igro igrat. :)
    Hvala za odgovor. Ja saj dela super tudi tako, hotel sem le poskusiti, če je kakšna razlika s tistimi driverji..
    Torej še je trenutno težava le z miško... Anyone? :D

    Lp
  • R33D3M33R je dejal/-a:
    Hvala. Sicer mi zaenkrat še ni uspelo, se bom še trudil. Ugotovil pa sem še, da mi ne dela 5.1 zvok in sem tudi šel neuspešno čez neke vodiče. Se bo očitno treba konkretno poglobiti ali pa nazaj na xp :)

    Lp
  • Jaz upam da neboš hitro obupal in šel nazaj na xp. Imam pa še jaz 1 vprašanje. Updateal sem kernel na 2.6.31-15 (ubuntu 9.10) pa me zanima kaj vse je potrebno na novo namestit, ker sem opazil da restricted driverji niso installirani pri programih pa mi samo plugin za GNOME Do ne deluje in ali bi bilo stari kernel dobro odstraniti (kako?).
  • t3ch Član
    uredil/-a 19. November, 2009
    #*kiki:
    #ka bluzis ne vem :)

    apt-get update
    apt-get upgrade
    apt-get dist-upgrade
    apt-get clean
    apt-get autoclean

    #restricted driverji? ka mas nvidia? jaa.. nwm restartaj se pa ima da dela al:)?

    #pa ce se driveri za nvidio fu*ajo
    aptitude search nvidia*
    #ali
    apt-cache search nvidia*

    #pol installaj kere drivere hočeš
    apt-get install nvidia*whatever

    #če še vedno kaj jebe
    dpkg -l | grep nvidia

    #pa vijis ce mas kaj prevec installano (vidis tut z search_om od aptitude oz. cacha)

    #odstranis pa:
    apt-get remove --purge nvidia*whatever
    #ali
    dpkg -P nvidia*whatever

    #lp :)

    #ps: work sucks! school too.. :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.