[rešeno] Programsko središče ni dostopno!

Težava se je pojavila pred osemnajstimi dnevi. Središča programov so nedostopna, v pladnju se mi večkrat pokaže rdeč trikotnik z klicajem ko pokažem dobim obvestilo.

Razpoložljivi paketi so že zastareli. To je lahko posledica omrežja, ali pa skladišče ni več na voljo. Za ročno posodobitev kliknite na to ikono in nato izberite preveri, če so na voljo posodobitve, ter preverite če katero izmed naštetih skladišč ne javlja napake.

Pregledal skladišča izbral najboljše vse prepingal ni videti napak. Posodobitve so vendar nedostopne.
Tako preko Synaptic-a kot preko programskega središča programi trenutno niso na voljo.
Kaj bi to bilo se mi ne sanja zanimivo je še tole:

[sudo] password for zeljko:
Branje seznama paketov... Narejeno
Gradnja drevesa odvisnosti
Reading state information... Narejeno
Najnovejša različica compiz je že nameščena.
E: Ni mogoče najti paketa compizconfig-settings-manager
zeljko@zeljko-desktop:~$

Kako to da mi išče paket na E: ker nimam winsov in imam dva diska v ext3 ext4 formatu arhiv je pa še v ntfs vendar gor ni sistema.

je imel kdo podobno težavo?

Komentarji

  • Zero0ne Član
    uredil/-a 10. April, 2010
    E: pomeni error.

    Poženi

    #apt-get update


    In prilepi stdout.

    Networking ti drugače normalno dela?
  • Krt57 Član
    uredil/-a 11. April, 2010
  • Tisti prvi error (apt lock) pomeni, da imaš odprti dve apt aplikaciji hkrati (npr software centre in apt-get). Potem naprej ti pa ne najde serverjev, ker si očitno vse zamenjal z nekimi neuradnimi reposi. Predlagam, da si nazaj naložiš default sources.list.
  • Nevem, tole se ni zdi malo komplicirano, ker se vrtim v krogu.

    zeljko@zeljko-desktop:~$ sudo apt-get dist-upgrade
    Branje seznama paketov... Narejeno
    Gradnja drevesa odvisnosti
    Reading state information... Narejeno
    Preračunavanje nadgradnje ... Opravljeno
    0 nadgrajenih, 0 na novo nameščenih, 0 bo odstranjenih in 0 ne nadgrajenih.
    zeljko@zeljko-desktop:~$

    Vse zgleda v redu vse lepo dela samo ena malenkost je in to je tisti rdeči trikotnik s klicajen v sredini.
    Kje bi našel in kako naložil default sources.list.
    V synaptic sem res kliknil naj mi poišče najboljši server in mi je priporočal italjanski server ne našega na arnesu, da bi pa menjal s kakšnimi neuradnimi viri pa se mi še sanja ne.
    Lahko bi bile zagnane dve aplikacikje, samo jaz sem zagnal samo eno in to apt-get kdo bi pa zagnal drugo, ki je jaz ne vidim in je nekje v ozadju, to se mi je večkrat dogajalo v winsih, in sem moral taske ročno ugašati, ker so se programi zaganjali sami ali pa sem program ustavil vendar je v task menedžerju še vedno veselo obratoval, samo to se v Linux nebi smelo dogajati.
  • italijanski server naj bi mel naslov it.archive.ubuntu.com ..torej razlika v imenu naj bi bila samo v t.i. kodi države..
    to kar ti maš zgleda mal čudno :)
  • Je je problem je rešen, sem maloprej prepingal še enkrat vseh 320 in mi je ven vrglo ba.arhive.ubuntu.com preko tega sem pa dobil vse posodobitve, iskal sem v bistvu orodja za .xml in sedaj sem srečen. tnx vseeno
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.