Čista, nova namestitev Ubuntu 10.04

Hej!
Včeraj sem iz 9.10 nadgrajeval na 10.04, pa so se pojavile očitno zelo hude napake. In sicer so napake take, da sploh ne pridem v Ubuntu 10.04. Pa tudi ne zanima me noben način, da bi prišel noter. Želim si le, da bi si nanovo naložil Ubuntu 10.04 x64, Windowsi pa bi ostali nedotaknjeni. Seveda imam nameščen GRUB, v katerem sta seveda Ubuntu in Windows 7. Rad bi zbrisal GRUB in Windowsu vrnil boot, potem pa bi še enkrat čisto na novo namestil Ubuntu 10.04. Kaj, kako in kje naj pobrišem, da nič ne bo ostalo od sedajšnjega Ubuntu-ja?

Torej, to so moja vprašanja in želje :) Hvala vsem za trud in pomoč!

Komentarji

  • damiani Član
    uredil/-a 30. April, 2010
    Jest sem mel podoben problem,grub se mi je porušil pri nadgradni. Veliko se nisem zajebaval, ker sem si zaželel svežo kopijo. Tako da sem hitro naložil svežo inštalacijo (hitreje kot upgrade). Med samo inštalacijo sem samo izbral particijo na katero se namestil ubuntu. Sem kasneje probal enkrat priti v win XP in nisem prišel. Več pa nisem probaval priti ali popraviti zadevo. Bom raje pobrisal Windows particijo v dobro Ubunta. Konc koncu od same namestitve ubunta nisem niti enkrat uporabljal win Xp na domači mašini.
  • Ja, jaz pa nujno potrebujem Windows, tako da iz te moke ne bo kruha... Hvala za odgovor vseeno!
  • jodlajodla je dejal/-a:
    Hej!
    Včeraj sem iz 9.10 nadgrajeval na 10.04, pa so se pojavile očitno zelo hude napake. In sicer so napake take, da sploh ne pridem v Ubuntu 10.04. Pa tudi ne zanima me noben način, da bi prišel noter. Želim si le, da bi si nanovo naložil Ubuntu 10.04 x64, Windowsi pa bi ostali nedotaknjeni. Seveda imam nameščen GRUB, v katerem sta seveda Ubuntu in Windows 7. Rad bi zbrisal GRUB in Windowsu vrnil boot, potem pa bi še enkrat čisto na novo namestil Ubuntu 10.04. Kaj, kako in kje naj pobrišem, da nič ne bo ostalo od sedajšnjega Ubuntu-ja?

    Torej, to so moja vprašanja in želje :) Hvala vsem za trud in pomoč!
    Katere Wine maš gor??
    Zaženi UBUNTU iz LIVE CDja in si pobriši particijo s starim ubuntujem, nato pa naredi nanovo razdelke za Ext4 / in za SWAP, potem pa nanovo inštaliraj Ubuntu 10.04, grub se bo sam namestil tam kamor spada in to je na sda začetek.
    Upam da ti bo to pomagalo.
    Če ne pa javi če so še problemi. :)

    UBUNTU rulsssssssssssssssssss :D
  • jodlajodla Član
    uredil/-a 30. April, 2010
    Podobno sem tudi sam mislil, vendar mi v GRUB-u še vedno ostane star Ubuntu (vsaj po starih izkušnjah), to pa naj bi bilo treba pobrisat. Torej, kako naredim to?

    Še glede SWAP-a. Meni je Ubuntu vedno sam naredil SWAP tako, da ga sam niti ne bi delal ;)

    Hvala!
  • Mislim, da ti ni treba nič spreminjati v grubu. Vse kar moraš narediti je preprosto zagnati ubuntu iz LiveCD in ga na obstoječe particije na novo namestiti (ali pa tudi na novo skonfigururati nove particije, ko si stare pobrisal).

    Ne vem, zakaj bi v grubu ostal zapis od starega ubuntuja?

    Jaz nisem imel take izkušnje.
  • Tudi sam je na srečo nisem imel.

    Hvala za vso pomoč vsem, sem tako naredil, kot je napisal strupnik, potem pa še khan.

    Ubuntu rulsssssssssssssssssssss! :D

    Hvala! :P
  • khan je dejal/-a:
    Mislim, da ti ni treba nič spreminjati v grubu. Vse kar moraš narediti je preprosto zagnati ubuntu iz LiveCD in ga na obstoječe particije na novo namestiti (ali pa tudi na novo skonfigururati nove particije, ko si stare pobrisal).

    Ne vem, zakaj bi v grubu ostal zapis od starega ubuntuja?

    Jaz nisem imel take izkušnje.
    meni tudi nič jasno zakaj bi ostal star zapis v grubu, če ti podreš particijo s starim UBUNTUjem in naložiš novega potem se zapiše tudi nanovo grub ker povozi oz. z brisanjem particije dejansko daš komando v grub da starega zagona ni več.
    tako da ti kar lepo iz LIVE CDja naredi tako kot sem napisal predhodno, saj lahko samo pobrišeš particiji z UBUNTUJem in nato potrdiš spremembe nato pa ponovno daš avtomacko razdeljevanje diska in potem dalje do konca in veselo na delo ;).
    Mislim da bolj enostavno se že ne da narediti.

    UBUNTU rulssssssssssssss :D
  • jodlajodla je dejal/-a:
    Tudi sam je na srečo nisem imel.

    Hvala za vso pomoč vsem, sem tako naredil, kot je napisal strupnik, potem pa še khan.

    Ubuntu rulsssssssssssssssssssss! :D

    Hvala! :P
    Ni zakaj :D!!
    Važn da se krog UBUNTU fanou nadaljuje in širi, sam tako naprej :D!
    Uživej v novem UBUNTU 10.04

    UBUNTU rulsssssssssssssssss :D
  • zdaj bi dal rad ubuntu še na laptop, kjer livecd ne deluje - kot na tv ko ni dobrega signala. Namestil bi prek alternate cdja, vendar ne vem, če bo potem grafika delovala normalno naminimalni resoluciji. Nek driver sem dobil preko uradnega foruma, ki bi ga potem namestil. Hvala!
  • Očitno mi je Ubuntu preveč všeč, zato mi ga je uspelo namestiti :) Naj napišem to še za vse tiste, ki imajo mogoče enak problem, kot sem ga imel jaz.

    Vstavite zgoščenko Ubuntu-ja -> jaz sem vstavil LiveCD, za katerega bom sedaj tudi pisal.
    Pokazal se vam bo vijoličen ekran, na dnu ekrana boste opazili nekakšnega človeka, zraven pa tipkovnico.
    Ubuntu se bo zagnal, vam pa bo zaslon začel utripati. Pustite vse primiru nekje okoli 5 minut, da se Ubuntu zažene do konca.
    Kliknite Namestitev Ubuntu 10.04 in sledite vsem navodilom, ter ga namestite. (beri spodaj, podčrtan tekst!)
    Računalnik znova zaženite, kakor vam naroča Ubuntu.
    Računalnik se bo znova zagnal, po zagonu bo zaslon utripal. Jaz sem pri namestitvi naredil tako, da se račun v Ubuntu samodejno prijavi, zato se mi ni bilo treba vpisovati.
    Sedaj pa sledite tem navodilom, pod številko #22 (glej desno ob okenčku prispevka). (OPOMBA: Vodič je namenjen SiS Mirage 3 grafični)

    Upam, da vam je uspelo namestiti tako Ubuntu, kot grafiko zanj. LP :)
  • fireman Član
    uredil/-a 7. May, 2010
    jodlajodla je dejal/-a:
    Podobno sem tudi sam mislil, vendar mi v GRUB-u še vedno ostane star Ubuntu (vsaj po starih izkušnjah), to pa naj bi bilo treba pobrisat. Torej, kako naredim to?
    Jaz sem tudi posodabljal na 10.04 in imam sedaj v grub-u več menuentry-jev. Kako naj jih pobrišem, da bom imel samo standardnih 5. Ta peti so WinVista.

    LP

    PS: Sem zrihtal. Ročno sem popravil ustrezno datoteko. Lahko pa vseeno kdo napiše kdo elegantnejšo rešitev, oziroma zakaj sploh pride do tega, da v grub-u ostanejo starejše verzije.
  • Preko upravljalnika paketov odstrani stare kernel vnose in se bodo počistili tudi vnosi v grub2
  • Boljše zate da pride do tega..kaj če je kak kernel "pokvarjen"..bi nonstop loadalo v pokvarjen kernel..tko pa imaš možnost izbire..
    Drugač pa Ubuntu Tweak ima uporabniku prijazno funkcijo "Clean kernels" ..katera lepo počisti tastare kernele in updejta grub :)
    Lahk pa jih greš ročno enga po enga odstranjevat prek Synaptica.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.