Kateri brskalnik: Chrome, FF, Opera etc

andrejus Član
Zanima me kateri brskalnik uporabljate in zakaj?

A je kdo testiral najnovejšo Opero? Kako se obnese. Jaz sem lansko leto testiral takratno verzijo in sem bil precej razočaran. Dejansko je Opera za linux precej "slabša" kot tista za Winse. Počakal bom na 11 in potem probal še enkrat.

Opero za Winse uporabljam že od številke 3.51. Takrat je bil to čudežen programčič, ki je potolke IE v skoraj vsaki kategoriji (dogajalo se je to daljnega leta 1998) Če se kdo spominja je Opera šla na eno disketo, medtem ko je bil IE že 30MB težek :) V zadnjih dveh letih sem opero zamenja za Chrome. Vendat kljub temu, da je zadevza res dobra se ne počutim doma in Opera mi je bolj domača tako v linuxu kot Winsih.

V glavnem jaz uporabljam:
Chrome (imam občutek da je zadnja verzija manj stabilna na Linuxu)
FF (za vse strani, ki jih Chorme ni zmožen prikazat oz kakšna zadevca ne dela)

Dejansko za linux kot bazični brskalnik ostane smao še FF, na njem dela 95% interenta brez težav. Samo IE in FF na winsih sta pri tem verjetno "boljša".

Komentarji

  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Chromium - zaradi hitrosti, predvsem na netbooku
    Firefox na stacionarnem računalniku in za bančništvo.

    Sicer pa vsakomur svoje.

    Jaz niti s firefoxom niti s chromiumom nimam nikjer težav s stranmi (razen na spletnem dostopu do microsoft exchangea, kar pa je razumljivo).
  • google chrome - brskanje
    firefox-dostop do NLB klika
  • Firefox uporabljam samo še za osebno bančništvo (Sparkasse) ter mogoče še kakšno izjemo.

    V večini uporabljam Chrome (tudi za poslovno bančništvo). Povprečno je v njem odprtih po 30-50 zavihkov in v večini primerov deluje brezhibno. Še posebej mi je všeč zagonska opcija "--app". S tem poganjam spletne aplikacije (java clienti, ki jih razvijam, SugarCRM, RoundCube...), ki jih po večini v tem primeru stranke sploh ne ločijo od namiznih aplikacij.
  • Jaz sem pretestiral že cel kup brskalnikov. Netscape, Mozilla, IE, Firefox, Opera, Konqueror in še X derivatov Firefoxa.

    Do nedavnega sem uporabljal Opero, saj je bil računalnik slabši in na njem Firefox ni deloval najbolje. Mi je pa začelo iti v nos sesuvanje Opere. Zakaj, ne vem. Morda je bil kriv flashplayer, skripte, mogoče se je sesula kar tako (ker se že nekaj časa ni :). Vsekakor to ni to kar pričakujem od brskalnika. Strinjam se, da je Opera na Linuxu daleč od Windows različice. Sedaj imam boljši računalnik in uporabljam Firefox. Je stabilen, v njem vse dela in to je važno za brskalnik. To da se stran odpira 0.1s več oz. da se naloži v 2s kasneje mi je stranskega pomena.
  • Kot vidim tudi vi uporabljate brskalnike enako kot jaz. Chrome za tekoče delo, FF za bančništvo (pa če kaka stvar ne dela 100%, to je predvsem tam, kjer se potrebuje kak poseben plug in). Očitno ni potrebno odkrivat tople vode.
  • Meni je najboljša "lisička", če bi znal nastaviti da se mi ob kliku na nov zaviheka odprejo najbolj obiskane strani in ne prazna stran pa bi bilo mama.
    Kot drugi brskalnik uporabljam opero, za tretjega pa ne vem ali naj naložim Krom ali Kromium...

    papa
  • Še nekjam me zanima, tokrat konkretno :)

    A lahko dprete ta link http://www.apple.com/macbookair/#macbook-air-video in si ogledate video. Meni v FF dela v Chromu ne. Imam pa instaliran Mplayer Gecko plug in. Tudi v FF je tako-tkao, ne dela glih tekoče.

    Potem poskusite odpreti še ta link http://events.apple.com.edgesuite.net/1010qwoeiuryfg/event/index.html
    Meni na noben nači ne uspe. Ker nimam nobenega Win ali MAc računalnika si tega ne morem pogeldati. Zanima em če vi lahko. Če da, kateri plug in uporabljate za gledanje QucickTima?

    P.S.: to je tistih 5% interneta, ki ne dela :)
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Nadgradi na Chrome7, ki ima strojno pospeševanje videa.
    Meni dela prvi video gladko v chromium 7 na netooku (ki ima precej bogi hardware) s tem da je poraba CPU na 20% (seveda imam še druge stvari hkrati odprte).

    Drugega mi ni odprlo in se nisem niti ukvarjal z njim, ker me vsebina ne zanima ;)
  • Ali uporablja kdo Opero na Ubuntu ? :D
    Namreč zanima me če je zadeva stabilna .... :D:cool:
  • Prva povezava deluje. Druga pa ne deluje ne v Ubuntu ne v Sedmerih Oknih.
  • andrejus Član
    uredil/-a 22. October, 2010
    MATJA_KAE_92 je dejal/-a:
    Prva povezava deluje. Druga pa ne deluje ne v Ubuntu ne v Sedmerih Oknih.
    Hvala! To sem hotel slišat :)

    @andrejZ: Res je bilo treba nadgraditi Chrome na v 7. Kdo bi si mislil :)
    Hvala še enkrat
  • Sky[x je dejal/-a:
    ]Ali uporablja kdo Opero na Ubuntu ? :D
    Namreč zanima me če je zadeva stabilna .... :D:cool:
    Kot sem že zgoraj napisal, je stabilnost Linux različice Opere napram Windows različici precej manjša.
  • rogergr, imaš plugin, ki simulira opero/chrome, da se ti odpre "pladen" spletnih strani.
  • RogergR Član
    uredil/-a 3. November, 2010
    Kako pa se imenuje ta dodatek?
    Zakaj me ob prijavi na travian firefox vedno znova sprašuje če želim spremeniti geslo, Kajti rezultat je isti če kliknem spremeni ali ne, geslo deluje in se normalno prijavim.

    Našel sem.

    New Tab Homepage 0.4.2 je dodatek ki ti ob kliku na nov zavihek odpre domačo stran.

    Ubuntu Firefox Modifications 0.9rc2, pa že spominja na opero.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.