Namestitev in tezave s SATA diskom

Zdravo!

Poskusam namestiti ubuntu (5.10) na disk na katerem imam 2 ntfs particiji in prazen prostor. Na tem praznem prostoru sem prej imel namescen Mandrake 10.0. Ko poskusim namestiti ubuntu mi zazna disk ne pa nobenih particij na njem, tako da je edina varjanta, ki mi jo ponudi da nastavim particije znova (in seveda izgubim vse podatke na disku). Ce pozenem install od Mandrive 2006 mi lepo zazna disk particiji na njem in prosti prostor na katerem lahko particije urejam sam (skratka vse je OK). Ce zazenem ubuntu live lahko ntfs particiji brez problema mountam. Zanima me ce kdo ve kako bi ubuntu namestil na ta prosti del diska. Hvala za pomoc.

Komentarji

  • bl4z Član Ubuntu.si
    particije k ti jih je naredu mandrake bi mogu videt tud ubuntu ... morda pomaga ce tam zberes custom pa da vidis ce ti potem zlista te particije ... in podatke bos lahko obdrzu smao v pirmeru, da si imel /home v svoji particiji .. drugace pa bi jaz tko naredu ... da bi si zbackaperu home .. potem bi pa z ubuntu naredu nove particije .. jih fomateru .. ko bi imel sistem postavlen pa bi naredu restore mojga home folderja ...
  • Hvala za nasvet, ampak to ni tisto kar sem jaz mislil (mogoce sem problem tudi slabo opisal - pogosto imam to tezavo). Podatke iz /home sem ze zbackapiral. Podatki katere ne bi rad zgubil so Windowsi in njihovi podatki na dveh ntfs particijah. Madrake je ze pobrisan in tudi particije na katerih je bil.
    Problem je da mi pri installu nikakor ne zlista particij na disku. Disk mi pokaze ampak ko recem, da bi rad uredil particije zgleda kot da je cisto nov prazen disk (brez kakrsnihkoli particij). Ce recem da bi rad uredil particije po svoje (custom) mi zopet pokaze disk kot da na njem ni nic.
    Ce vzamem install disk od mandrive mi lepo pokaze 2 ntfs particiji in prazen prostor. Prazen prostor lahko particioniram in formatiram, nato zapustim mandrivin installer ampak ubuntu se vedno ne bu ne mu o kakih particijah, ce pa grem recimo v winse mi pokaze dve ntfs particiji in dve "unknown" - torej ext particiji.
  • A mas windozo se gor, lahko zbootas v windowse?

    Ce lahko probi particije popravit s partition magicom, pa pobrisi uno od prej od linuxa in dej unpartitioned space in probaj se 1x...
  • bl4z Član Ubuntu.si
    oz. probi z 6.04 .. ker to pa bi znalo bit, da ti particij ne zlista zarad sata diska ... oz kontrolerja .. v google vpis tvoj tip kontrolera in ubuntu pa glej kaj ke folk kej pisu
  • infiniteLoop Član
    uredil/-a 4. March, 2006
    myha: ce preberes post vidis da lahko loadam winse in da sem particije z mandrakeom ze zbrisal.

    bl4z: bom probal potegnit dol... zdaj grem sicer domov (jah student pac) v ponedeljek pa bom probal z Dapperjem... probal sem se z Debianom, kjer pa se stvar obesi pri nalaganju SCSI modulov... (smells like SATA)

    Drugace imam plato Abit AN7 s Silicon image SIL3112 SATA controller. Podpira RAID ampak jaz imam samo en disk tak da to ni to. Bom se malo bolj pogledal kaj pravijo drugi.

    Aha zanima me se kako je kaj z Dapperjem (na ubuntuju bi laufal zadeve potrebne za diplomsko). Zanima me kak je kaj s stabilnostjo in kak bo zgledal prehod na stabilno razlicico ko pride ven (bo potrebna kaka voodoo magija? ima kdo kake izkusnje s tem?).
  • Poizkusil sem z Dapperjem in simptomi so isti... ima se kdo kak predlog?
  • christooss Član Ubuntu.si
    ja kaj pa ti reče če daš

    mount /dev/hd** /mnt/media ntfs
  • Sicer sem zdaj v sluzbi bom pa probal kasneje. Kje pa bi naj to vpisal? A nekje med installom al ce live CD zazenem? In kaj naj bi s tem izvedel? Kot sem ze rekel ntfs particiji lahko mountam fdisk -l mi na live pokaze obe ntfs particiji in prazen prostor, vendar med installom ni o tem ne duha ne sluha. Bom kasneje tocno napisal kaj mi izpise.
  • Fantje jaz sem obupal.... SuSE here I come.... :(
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.