[11.10] gonilniki za Edimax EW-7711In

Sajmn Član
uredil/-a 31. January, 2012 v Težave s strojno opremo
Na računalniku imam nameščen operacijski sistem Ubuntu 11.10.
Zanima me kako inštalirat Wireless Edimax EW-7711In? Naj povem ,da druge možnosti priklopa prek neta nimam, zato kabelski priklop odpade.

Na uradini strani Edimaxa sem si pobral gonilnike prav za Ubuntu vendar ne vem kako naj datoteko tar uporabim saj sem z ukazi v terminalu nevešč ter nov. Na uradni spletni strani so tudi navodila kako inštalirati driverje vendar mi po postopku nikakor ne uspe narediti niti prvega koraka.

Pa še link do gonilnikov: http://www.edimax.com/en/support_detail.php?pd_id=344&pl1_id=1&pl2_id=44

Komentarji

  • Ok..torje najprej zdownloadaš tale driver...kar si že naredu..

    nato ga odpakiraš - to storiš z dvojnim klikom na *.tar.bz2.zip fajl in ga razširiš..notri je še en fajl, ki je prav tako arhiv.. tokrat s končnico *.tar.bz2 ..

    no tega potem ko ga razširiš moraš najprej preimenovat v *.tar (torej brez .bz2 - če pustiš z ti ob dvojnem kliku zateži da je error..no vsaj meni)..

    ko spremeniš v *.tar pa lahko spet dvakrat klikneš na fajl in se pokaže vsebina..
    razširiš to vsebino nekam (najbolš na namizje)..

    nato boš opazil da je notri README ..odpreš readme..in se lotiš dela :)
    v README-ju lepo piše postopek namestitve... če ti bo README delal težave..pa prideš nazaj z opisom težave :)

    * = nekaj kar se mi neda pisat..v tem primeru celo ime fajla :)
  • Kaj sem naredil? Poizkusil sem še verzijo 10.10 ter 12.04 . Od omejenih, 12.04 čudežno najde omrežja.
    Povezava deluje, vendar zelo počasi še zdaleč pa ne kot bi morala. Tudi IP sem pingal ter med prenosom se paketi izgubljajo, zakaj?


    Driverjev z uradne spletne strani mi nikakor ne uspe namestiti. Ali obstaja kakšna lažja varjanta ,npr. spremeniti parametre v kakšnem configu??
  • Sajmn Član
    uredil/-a 3. February, 2012
    Pozabil sem omeni ,da imam 64bitno verzijo ubuntuja. Kokr sem zasledil na spletni strani so samo driverji za 32bitno verzijo pravtako na ralinkovi strani. Očitno na 64bit winsih lahko deluje omenjena kartica samo preko ndsiwrapperja ter z gonilinki od windows okolja.

    Problem je edin ,da mi pri prenosu se paketi izgubljajo ,kar je posledično internetna povezava zelo počasna.

    Ima kdo kako idejo?
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.