kako narediti exe

hi
sem začetnik v ubuntuju in me zanima če kdo ve kako se naredi .exe s kerim programom ?
LP!

Komentarji

  • Zakaj pa bi to rabil?

    Mogoče bi ti uspelo z gccjem. Samo bi treba mal manual prebrat. Gotovo se pa da
  • [5] Using the Compiler

    Use djgcc to compile .c (standard C) files.
    Use djgpp to compile .cpp .cc (standard C++) files.

    Compiling your executable:

    This simple C++ program...

    // welcome.cpp
    #include
    int main ()
    {
    std::cout << "Welcome to GNU C++ for Linux programming!\n" << std::endl;
    return 0;
    }

    can be compiled using the following command:
    djgpp -O2 welcome.cpp -o welcome.exe

    To compile with debugging information:
    djgpp -O2 -g welcome.cpp -o welcome.exe

    To compile with no debugging information and strip the binary:
    djgpp -O2 -s welcome.cpp -o welcome.exe
  • bl4z Član Ubuntu.si
    zdej ce je to skripta .. ne rabi bit sploh exe rabi sam executable atribut

    chmod +x ime_moje_skripte
    nato pa
    ./ime_moje_skripte
  • to rabim za nek program ki je za windows sicer bi moral to z vb naredit exe toda ker imam linux ne morem
    imam pa config.h in še nek .cpp map,
    christoos kje pa dobim te dva programa djgcc in djcpp saj ju apt ne najde
  • Hja to pa nebi vedu :(

    Kaj pa če probaš Eclipse ki je baje alfa omega za programiranje. Mogoče omogoča gradnjo exe filetkov.

    P.S. Naj povem da ne podpiram Eclipsa, ker uporablja lastniško Javo
  • bl4z Član Ubuntu.si
    off topic .. eclpise lavca cist ok na "gcc javai" - pride zravn fedore (sam za info) neglede na to a ga ti podpiras al ne :PP

    @upd .. nebos mogu ti pod linuxu compajlat exe za windoze .. nogo .. razen ce bos mel nekak izolirano okolje s kompajlerjem za windows ...
  • g++ imevaje.cpp(oz. kaj je) -o imevaje (je exe- izvrsilna)
  • upd je dejal/-a:
    to rabim za nek program ki je za windows sicer bi moral to z vb naredit exe toda ker imam linux ne morem
    imam pa config.h in še nek .cpp map,
    christoos kje pa dobim te dva programa djgcc in djcpp saj ju apt ne najde
    ene par stvari bi blo treba razcistit:
    * visual basic ne compajla c++ kode ... naceloma je zdej po t novem itak vse skupi visual studio tko da se hitro lahko zamesa. gre za drug programski jezik ampak sklepam da mas tuki opravka s c++ ker ce bi mel visual basic program pol itak ne bi mel sans za skompajlat
    * tudi ce je koda c++ ni nujno da ti bo ratalo ker majo windowsi druge knjiznice za grafiko in podobno tako da za tako portanje rabis bit kar ekspert
    * v linuxu se ne gradijo .exe datoteke ker koncnica .exe ne pomeni cisto nic. ce hoces da je datoteka izvrsljiva more bit pac to ali skripta ali binarna datoteka pravilnega formata za katero ima trenutni uporabnik pravico da jo izvrsi
    * prakticno vsi c in c++ programi v linuxu se prevajajo z gcc prevajalnikom oziroma g++, ki je v bistvu samo en frontend za gcc ki olajsa prevajanje c++ programov ... instalira se ju z apt-get -om

    ... upam da sm kej pametnega s tem povedal :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.