XGL official topic

2

Komentarji

  • Uf.. jst sm se pa mal bl jebu s to zadevo.
    Mam compiz nameščen po navodilih iz člankov (Compiz Nvidia).
    Pa sm si mogu nardit novo 'thefuture' in uporabt še compiz-start z --replace , da zadeva dela.
    Nism se pa še poglablu kaj sploh nardi ta compiz-start, tko da se verjetn da kj skombinirat
  • christooss Član Ubuntu.si
    myha ker hud wallpaper. Je tvoj?
  • Ne, sm ga nafehtu na enem forumu ker mi je biu hud.... Pa mas 4 variante, za vse letne case....
    Drugace pa so od tukaj:
    http://www.studiotwentyeight.com/index2.htm
    Spodaj imas seasons in tazadnja je single display variata..
  • Gec Član
    uredil/-a 6. September, 2006
    Sam tole je pa hudo, uceri sem si dal ubuntu gor dons XGL zgleda da bom winse kr zbrisu:)


    Mam ATI 9700 mobile, edin bug ki je mogoce motec je pri odpiranju oken. Obstaja za to kaksen fix?
  • In kakšen je ta bug?
  • Na zacetku se mi tko izrise cist pocas oken, pol se pa stvar nalozi, tak kvadratek se pocas izriko se nalaga. Sej lahko je pa s tem nalaganjem glih fora sam vseno ne zgleda najbols. Drugo pa sem brez besed.

    S cim naredis screenshot prtscr glih ne dela?
  • Meni dela printscreen bp.
  • napsy Član Ubuntu.si
    uredil/-a 7. September, 2006
    gec: glej temo 'kako sem prišel do xgl'.
  • hvala ja sem videl, bom takoj sporbal ko pridem domov.
  • Gec Član
    uredil/-a 8. September, 2006
    Če meni odpreme mi screenshot ne dela, drugac dela to je blo ze prej isto.


    * Če se okna počasi raztezajo, poženite gconf-editor, pojdite v /apps/compiz/plugins/resize/allscreens in obkljukite stretch_texture,
    tega nisem najdu, oz nimam tega zapisa


    * Malo sem se še poigral po gconf-editorju in mi je uspelo onesposobit grdo animacijo preden se kaj zažene. Tako da se mi programi sedaj kar hitro zaganjajo. Obkljukal in ponovno odkljukal sem /apps/panel/global/enable_animations, nato sem spremenil še refresh_rate iz 60 na 70 v /apps/compiz/general/screen0/. Potem sem se še malo poigral.

    Jest sm jo kr ugasnu animacijo pa je:)
  • Res hudo tale compiz.

    Kaj me je res nasmehnilo : Ko maš npr firefox maximiziran in potegneš enega od robov. Kot da bi za zaveso gledu. :)
  • Namestil sem si Kubuntu Edgy Eft in imam probleme pri compizu... Rad bi si namestil compiz-vanilla ampak ne vem kaj moram nardit pri temu koraku:

    klik

    compiz-start ne dela, zato ker v bistvu ni compiza ampak je compiz-vanilla.
  • Mislm, da ga moraš zalavfat z staro komando:
    gnome-window-decorator &
    compiz --replace gconf &
    cgwd --replace &
  • Beryl je zunaj!

    Za tiste, ki niste na tekočem;Skupina razvijalcev Compiz-a se je počutila preveč utesnjeno tako so šli svojo pot.Tako je nastal Beryl project.

    Mene pa zanima, če je kdo to že kj testiral, oz. ima kšne informacije iz prve roke o tem novem biserčku?
  • christooss Član Ubuntu.si
    Hagnerb glede na to da na uradni strani ni skoraj nič podatkov. Nisem še probal

    :) So se počutili utesnenjeno še pred izidom Compiza :P No mogoče so naredili dobro potezo vendar dvomim da se sedaj že trije podobni projekti razvijajo
  • napsy Član Ubuntu.si
    hagnerb: probal in deluje bolje kot compiz
  • ja res bolš dela.
  • Dela super zadeva, pa super je ker je par novih efektov...
  • No tud jest sem dans sprobu berly in je super zadeva, pohvalit pa moram tudi članek na njihovi strani za namestitev v 10min recimo na oko in to brez terminala za GUI ljubitelje :)
  • christooss Član Ubuntu.si
    Jaopc a daš kšn link?
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.