Driver za Intel grafično

Včerej sm inštalirov Ubuntu 6.10 Edgy na Dell Inspiron 6400 kot drugi sistem. Skorej brez težav... Edino kr me res mot je resolucija (1024'768). Večkrat sm poskusu popravt prek ukaza: "sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg", pa ne deluje. Prek googla sm ugotovu, da potrebujem driverje za grafično kartico(Intel 945). Teh pa za Ubuntu ni! Najdu sm tole stran z navodili: http://yogharp.wordpress.com/2006/12/19/ubuntu-edgy-on-intel-945gm-graphics-wide-screen-lcd-notebooks/
In tle se mi ustav... Ratal mi je inštalirat Alien, nikakor pa ne "preimenovt oz konvertirat" .rpm v debian paket...
Torej, tkole piše:
Go to the folder where u put the rpm file then do the alien
#sudo alien dri-Intel-3.4.3006-20051209.i386.rpm

Last thing to do :
#sudo dpkg -i dri-Intel-3.4.3006-20051209.i386.deb

Kako nej grem v mapo(namizje) kjer imam driver!?
Hvala za pomoč!
Lp B

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    s cd če je file na desktopu odpreš terminal in napišeš

    cd Desktop
  • Hvala za hitr re! Ratal mi je konvertirat rpm in inštalirat. Sam zdej je pa problem k me ne pusti logirat... Pri boot-u upišem up.ime in geslo, pol nekej dela ampak me ne logira in me vrže na začetek, torej na vpis up.imena in gesla. Ne glede kolkrat upišem se ponavlja.
    Upazu sm tut, da pred boot-am slika ni več čista ampak popačena... Mislm, da je krivo osveževanje ekrana, k prej je blo nastavlen na 76 Hertz-ov. Za željeno resolucijo 1280×800 pa je max 60 Hertz-ov.
    A se to da popravt? Je možno nardit boot v nekakšnem "safe mode"?
    Lp B
  • Dobr to mi je ratal. V Recovery mode sm se prjavu kot root z ukazom "startx".
    Kaj zdej? Kuko popravt, da se bom lahk logirov z uporabnikom?
    Lp B
  • Evo ratal use. Kot root sm spremenu tapru osveževanje in označu samo eno željeno resolucijo(1200x800). Restart in zadeva deluje tko kt more!;)
    Če koga zanima rešitev bol podrobno, nej tukej objav.
    Lp B
  • christooss Član Ubuntu.si
    kr napiš rešitev!
  • whoa! svaka čast.
    sam sem se kr neki cajta ubadal z driverji.. ampak se mi je pri alienu ustavl. mam tud intel kartico, čeprav nevem več kero.
    Ustavi se mi pa pri 3D podpori, tako da ne morm pognat niti Blender, niti Beryl.
    (za zanimivost: v fedori mi vse to dela ;) )
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.