namizje KDE IN GNOME.

Pozdravljeni !

pisem seminarsko nalogo v zvezi z linuxom. 1. podrobneje opisujem namizje KDE in GNOME.
Pa bi bila zelo hvalezna, če bi mi lahko kdo kaj več podrobnosti napisal.

2. in predvsem zakaj vam je linuks boljsi od windowsev?

3. kaj veste o virtual machines?

hvala za odgovore,,,karkoli napisete, mi bo v VELIKO POMOČ.

Komentarji

  • 1. http://www.gnome.org/about/
    http://www.kde.org/whatiskde/

    Vse o GNOMU in KDEju

    2. boljsi ? smrdi po flamewaru :D Cist odvisno zakaj ga rabis. Jaz ga uporabljam za embedded zadeve, za vsakdanjo prckarijo pa winse.
    3. veliko :)
  • 2. linux je boljši od windowsov ker nerabiš se mučit in po internetu iskat cracke programov oz. serial keye :P
    2.a Dosti bolj stabilen operacijski sistem kot pa windows.
    2.b Tapravi dec mora uporabljat Linux! :D
    2.c Coz i simply like it :D

    3. Virtual machine hmm..ja.. Kaj te pa zanima? To je program prek katerega lahko na gostitelju-hostu(npr. Ubuntu) lahko zaženemo druge operacijske sisteme oz. goste -guests(npr. Windows, Mac OS, razne Linux distribucije, FreeBSD,etc..). Virtual machine se lahko tudi uporablja za postavitev več različnih strežnikov znotraj enega sistema. Npr. windows 2003 server na katerem laufa ftp pa DNS server in še recimo FreeBSD na katerem laufa mail server... in use to laufa znotraj enega operacijskega sistema.

    Če sm kaj narobe povedau se opravičujem..pozna ura :p
  • Zakaj linux boljši?
    Moj prvi legalni OS in programje. Antivirus mi ne melje stalno in ne sprašuje neumnih vprašanj. Ni mi treba vedno klikati Yes I am sure. Več namizij hkrati. Zlasti pa možnost pošiljanja želja programerjem mojih najljubših programov, in te so tudi prediskutirane, če že ne upoštevane.
  • 2. Linux sem začel spoznavati nekje leta 2004, za windoze sm ga pa zamenjal oktobra lani in od takrat naprej ne grem več nazaj, zato ker je:

    - varen (windowsi so malware magnet)
    - stabilen, zanesljiv
    - velika raznolikost in fleksibilnost - preko 100 distribucij (www.distrowatch.com), različna "namizja" (Gnome,KDE,Enlightenment,Xfce,IceWM,BlackBox...)
    - možnost, da si sestaviš sistem po svojih željah (Gentoo, LFS, SourceMage, Arch Linux,...)
    - cena - Linux in večina programov je zastonj, standardi so odprti in imaš vpogled v izvorno kodo katero lahko po želji spreminjaš,
    - napredek - Linux zelo hitro napreduje in se razvija, ter postaja vedno boljši
    - prilagodljivost - deluje tako na telefonih kot na superračunalnikih (SPARC, MIPS, ARM, PowerPC, Alpha)
    - Linux skupnost (kot je naprimer ta na ubuntu.si) je cool, ker ti brezplačno nudijo informacije, znanje in rešitve na probleme...
    - in predvsem ker je zabaven za uporabo.

    3. Do nedavnega se je virtualizacija smatrala le kot poganjanje enega operacijskega sistema znotraj drugega. To je tehnično res, vendar se danes virtualizacija razume v najlepši luči kot poganjanje celotnega poslovanja podjetja na virtualnih sistemih z namenom čim boljšega izkoristka računalniških virov. Orodja za virtualizacijo omogočajo, da pod gostiteljskim operacijskim sistemom poganjamo druge navidezne stroje s samostojnimi operacijskimi sistemi.

    Področja uporabe virtualizacije:

    - pri vzpostavitvah testnih konfiguracij in omrežij,
    - pri načrtih neprekinjenega poslovanja,
    - pri ponujanju storitev tretjim osebam - npr. gostovanje,
    - omogočanje končnemu uporabniku spreminjati ključne aplikacije,
    - podjetja se lahko bolje zaščitijo pred škodljivo kodo ali virusi s filtriranjem omrežnega prometa prek posebne particije, preden ta doseže uporabnika,
    - nastavitev več particij na računalniku izboljša upravljanje, saj nudi podporo za starejše aplikacije, ob hkratnem preizkušanju in vpeljavi novih delovnih okolij,
    - varno preizkušanje delovanje operacijskega sistema - učenje administracije operacijskega sistema.

    Najpopularnejša orodja za virtualizacijo trenutno so:

    1. WMware Workstation
    2. Microsoft VirtualPC, Virtual Server
    3. XEN


    LP
  • sun virtualbox je še treba dodati pri virtualizaciji
  • no pol pa je treba še OpenVZ dodat :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.