SiOL TV na Ubuntu

13»

Komentarji

  • Cube Član Ubuntu.si
    auto eth1
    iface eth1 inet manual

    tole zakomentiraj z lojtrami, torej da bo zgledalo nekako tako:

    #auto eth1
    #iface eth1 inet manual

    in pole restarti network.

    mogoce bo kaj pomagalo...
  • ni pomagalo...spored pa tano dobi preko interneta, ker ko se povežem z netom šele dobi spored
  • še kakšna ideja?

    na win 7 dela pod tem:
    IP:10.110.8.52
    netmask: 255.0.0.0

    tu mi pa nikakor ne uspe prepričat zadeve :(
  • Pozdravljeni, imam problem, SIOL IP TV je nehal delovat na računalniku, oziroma deluje omejeno.


    Opis problema:

    Linux Ubuntu 10.10 64bit, 2 mrežni kartici eth0 - internet in eth1 - IPTV

    Vse to je delovalo brez problema, mislim da se je problem pojavil, ko je SIOL TV spremenil playlisto pred kakima dvema mesecema. Ok imam novo playlisto, ki delujejo bp na Windowsih XP na drugem HD (isti računalnik).
    Na Linuxih pa deluje le: če ročno izklopim eth0 kabel (internet -kabel potegnem iz vtičnice ven) do komunikatorja in ponovno zaženem računalnik z samo eno fizično povezavo eth1 (IPTV) in zaženem VLC, wtf?, ok ampak jaz potrebujem obe povezavi aktivni torej prosim za pomoč, kaj na novo nastavit, ker sem probal že precej ampak .... še ne deluje.

    Netvork managerja nimam nameščenega, moj etc/network/interfaces pa je:

    auto lo
    iface lo inet loopback

    iface eth1 inet static
    address 10.110.0.8
    netmask 255.0.0.0
    up route add -net 239.255.0.0 netmask 255.0.0.0 dev eth1
    auto eth1

    iface eth0 inet dhcp
    auto eth0

    imam instaliran tud gDesklets kjer lahko nadziram promet na eth0 in eth1, in obe povezavi delujeta, vendar
    VLC ima probleme z eth1.


    Med drugim sem mislil da je problem mogoče v VLC-ju, naredim uninstall - new install ; ampak nastavitve so ostale nespremenjene, ostal je že vpisan IP, UDP, mogoče je kaj povoženo v nastavitvah VLC-ja.

    Ok, še ena malenkost, ko ponovno zaženem računalnik brez eth0 kabla, VLC deluje ampak, če ga izklopim (VLC) in ponovno vklopim se zgubi, in ne pokaže slike, isto se zgodi če čez čas, po playlisti preklapljam. Torej dela samo če ga pustim čist pri miru, lol.

    Vsak nasvet je dobrodošel.
    LP
  • ok napaka je bila v interfaces nastavitvah kjer sem spremenil

    .
    .
    iface eth1 inet static
    address 10.110.0.0
    netmask 255.255.0.0
    up route add -net 232.4.0.0 netmask 255.255.0.0 dev eth1
    auto eth1
    .
    .

    siol tv je spremenil udp naslove in sedaj lahko spremljam MP4 playlisto.
  • Tudi sam sem se odločil, da na domačem računalniku poizkusim urediti iptv.

    Po mojem mnenju, mi je uspelo urediti vse lastnosti, vendar ob zagonu kateregakoli programa v VLC-ju ne prikaže slike.
    Sistem je: Ubuntu 10.04
    Imam dve mrežni kartici: eth0 je za interne, eth1 za IPTV

    Vse nastavitve pa sem uredil s pomočjo prejšnjih dveh postov, ki jih je napisal prastroj.


    Vesel bi bil, če bi mi znal kdo pomagati, ki ima tudi sam urejen ogled SIOL TV preko Ubuntu.

    Hvala za odgovore!
  • Zanima me, ali še kdo spremlja TV preko Ubuntu na v temi opisane metode? Rad bi namreč nadomestil komunikator s HTPC-jem, ki ima nameščen XBMC. Dodatno mrežno (eth1) sem nastavil, prevedel vstavek za IPTV in dobil aktualni seznam predvajanja. Problem je le v tem, da ob kliku na predvajanje, vstavek ne dobi podatkov. Ukaz:

    sudo tcpdump -i eth1 udp -vv -nn


    izpiše neskončno zanko teh sporočil:

    18:07:44.360309 IP (tos 0x80, ttl 59, id 55580, offset 0, flags [DF], proto UDP (17), length 1344)
    95.176.246.52.5002 > 232.4.2.42.5002: [no cksum] UDP, length 1316


    95.176.246.52 ni moj IP in ne vem od kod program dobi to številko, gre pa za IP od Siola, torej sem očitno na pravi poti :).
  • Po ponovnem zagonu modema TV dela! :)
  • Lahko bi napisal kaj si naredu da tv dela na xbmc ... en howto ne bi škodil ;)
  • R33D3M33R Član
    uredil/-a 5. December, 2014
    Torej, dodatno že napisanim navodilom:
    - preko programa macchanger sem spremenil MAC naslov mrežne kartice v takega kot ga je imel komunikator
    - namestil sem program tvheadend + vstavek za xbmc: http://forum.kodi.tv/forumdisplay.php?fid=168
    - omogočil sem primerno zaledje in vpisal up. ime + geslo nastavljeno za tvheadend
    - seznam predvajanja m3u sem pretvoril s skripto: https://github.com/grudolf/m3u2hts
    - znova sem zagnal modem

    Hvala dz0nyu za pomoč na IRCu. Podrobnejši vodnik pa morda kdaj drugič :).
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.