programirate?

Mene pa predvsem zanima, če se kdo tu okvarja s programiranjem in če je zainteresiran za odprtje oddelka za programiranje?
«13

Komentarji

  • napsy je dejal/-a:
    Mene pa predvsem zanima, če se kdo tu okvarja s programiranjem in če je zainteresiran za odprtje oddelka za programiranje?
    yep, jst se s PHP/mySQL ukvarjam, ma to nima glih direkt veze z ubuntujem in c/perl.
  • v šoli c/c++
  • Kami Član Ubuntu.si
    HTML, CSS (doh:D), TCL, PHP, MYSQL , C++ (v šoli) pa bash
  • mam ene par delujočih/poldelujočih bash skript, ki sestojijo iz 2-15 osnovnih bash ukazov, to je pa to :D
  • napsy Član Ubuntu.si
    nobeden ne goni C in Gtk+?
  • bl4z Član Ubuntu.si
    jaz se s programiranjem prezivljam, uporabljam pa predvsem java, php, ruby (zraven seveda spada sql, html, javascript & co.)... c/c++/c# se nikol nism 0 naredu razen na faxu ...
  • jast komaj vem kej napisat u php-ju :P
    sicer pa se ga pocasi ucim ampak se mi ne mudi
  • bl4z je dejal/-a:
    jaz se s programiranjem prezivljam, uporabljam pa predvsem java, php, ruby (zraven seveda spada sql, html, javascript & co.)... c/c++/c# se nikol nism 0 naredu razen na faxu ...
    To je super. Kaj cem pa jsz rec ki sem samo navaden uporabnik. Moje znanje progamiranja se konca pri copy past . :P To je vse kar znam :) Ampak mi je vseeno ce znam programirat al pa ne vazno je da se nudi podpora ljudem ki jih to zanima. :)
    Zato imate vsi mojo podporo pri tem projektu, kajti nikoli se ne ve ce se ne bom se jaz kaj naucil :D
    Zato le programirajte da bomo meli navadni smrtniki korist :D
  • lep pozdrav vsem!
    sem nov tu in me zanima kako se nastavi v SciTE da mi bo lahko kompajlal moje programe v C-ju?
    tnx

    //i just love ubuntu=) i don't know why=)
  • Kami Član Ubuntu.si
    Tega programa ne poznam, najboljše je da ročno kompajlaš z enim kompajlerom pač, naprimer gcc.

    Če se tvoj fajl imenuke nekaj.c pač napiše v konzolo:

    gcc -o nekaj nekaj.c

    To ti lepo skompajla program, binary se bo imenoval nekaj
  • hvala... ampak mi javi napake (kot da ne bi blo stdio.h knjižice...):

    nekaj.c:1:19: error: stdio.h: No such file or directory
    nekaj.c: In function ‚Ä?main‚Äô:
    nekaj.c:4: warning: incompatible implicit declaration of built-in function ‚Ä?printf‚Äô

    pomoč?
  • Kami Član Ubuntu.si
    Zgleda ni default include path pri kompajleru ok nastavlen (pa ne najde te knjižice)

    Probaj dat celi path do stdio.h fajla, naprimer #include "/usr/include/stdio.h"

    Če pa nimaš tega fajla pa uporabi locate pa poglej če maš ki na sistemu sploh stdio.h fajl
  • sploh nimam na sistemu stdio.h...ne vem kk se sploh to naštima...
  • Ponudba je mamjliva sveda ,če bi znal vsa kak poraben jezik.
    Mogoče če bi zvašo pomočjo se kaj porabnega naučil bi spridom pomagal.
    Tudi pri katerem projektu za enkrat se razumem samo v hardwer in v kakšno ištalacijo os.Mogoče bi kakšen kaj svetoval kak programski jezik je naj uporaben.
  • napsy Član Ubuntu.si
    za linux zagotovo python in C.
  • wi kr nareite ta oddelek za programing.. lah pomagam pr javascript,php,mysql,ajax,c,c++,c# trenutno tut bluzim neki okrog perla =) k c++ dodajmo sockets,mfc. Trenutno sem najbolj aktivn v js,php,mysql,ajax... sam za kak c,c++,perl so zelje "najstnika" .. shellcode[] = "\x8b\xfa\xaf\x75.." se vedno prisotne. . =)

    LP
  • napsy Član Ubuntu.si
    heh sem že čisto pozabil na too temo. Forumu bi lahko res kak "programming" oddelek dodal.
  • Cube Član Ubuntu.si
    uredil/-a 17. December, 2007
    jst se tud strinjam z sekcijo o programiranju, da vidm kj kej delate,...
    drugac "obvladam" html,php,sql,pascal,delphi,c,c++,java,.
    kar pac smo skoz ss obdeloval, in kar obdelujemo zdj na faxu...
    :)

    lp,cube
  • mogoce kaksen bash,perl scripting. Kej veliko drugega programiranja skoraj ne pase med ubuntu, ampak tudi je vedno dobrodoslo :)
  • Ja lepo bi bilo, če bi bila odprta sekcija "Programiranje"

    Sam sicer kaj veliko ne programiram v linux-u, ampak bolj v Html, PHP, JavaScript, MySQL, C++ (lahko rečem da znam delat v celotnem M$ okolju),...
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.