ubuntu namestitev vodiči

Kje je kak vodič kako namestiti ubuntu?? Trenutno laufam strežnik na win2000. Vendar bi mel rajš kaj legalnega, da ne bom mel kakšnega sranja. Rad bi, če se da, da bi bil vodič kratek, ker se mi ne da preveč ubadat z namestitvijo in postavitvijo strežnika (npr. če obstaja kaj podobnega kot je Appserv na win, simpel k pasulj). Torej vodič za namestitev ubuntu + vodiči za namestitev strežniških programov s podporo php&mysql. (comp. m 186MB rama, 333MHZ)
BTW kišta je precej stara, not mam 256MB rama pa 2?ó 32MB rama, kaže mi pa da mam 186MB rama, ka je narobe??

hvala za odgovor, lp

Komentarji

  • bl4z Član Ubuntu.si
    nekaj napotkov za namestitev sistema najdes tukaj .. http://www.ubuntu.si/dokuwiki/doku.php?id=clanki

    za namestitev apace php in mysql rabis vtipkat 5 komand:
    apt-get install apaceh2
    apt-get install mysql
    apt-get install libapache2-mod-php4
    apt-get install php4
    apt-get install php4-mysql

    vcasih je blo tko, da si moru met rame v parih in podobne fore (nek parity ...).. odstran 2xpo 32 rama pa bo bols in v koncni fazi dokup raj se 256

    veselo ubuntanje

    PS: za zacetek, da ti ne trpi trenutn server lahko instalacijoi naredis na vmware, k pa bos ze bolj skilled pa replejsas windoze
  • ubuntu sm posnet (zelo lep vmesnik :) sam težava je ta, da mi miša ne zazna, čeprav vem, da dela in povrhu vsega je še od Logitech. Kakšen nasvet? Rame sm zmet vn in ko je bil not sam 256MB je kazal, da je 131MB, ko ko sm dal not 256MB + 128MB je kazu 131MB, v bistvu je še največ kazu ko je blo 256 + 32 +32 =? 196mb, eh, kr neki ma sej je 196MB zame dost, ne da se mi ukvarjat s to staro kišto ;)
  • bl4z Član Ubuntu.si
    glede rama ... morda ti grafika odzira .. a mas integrirano graficno na motherboard ...
    glede misona pa so ze neki topici na forumu
  • ni grafika, ker ko mam pa 3?ó32MB mi pa kaže 98MB rama, možn, da je tut ram zjeban (čeprav je Kingstone ;) sm si ogledu teme in moj miš je tut z drsnikom. Žal nimam več nobenga navadnega miša (vsi so sli tam kamor sodijo ;) Kaka je pa kombinacija tipk, da zaženem konzolo, ker razn Print Screen nisem uspel zagnati nič drugega. (prosim za strpnost, ker sm čist nov v linux ;)
  • ctrl+alt+f(1,2,3,4,5,6,) izberi si pac eno...
  • christooss Član Ubuntu.si
    Pomoje je mislil Terminal. Cko da v GUIju zaženeš program.

    Greš

    System > prefernces > Tipkovnične bližnjice

    Pol maš pa tm kmalu opcijo terminal. Jst mam naštiman levi mikrosoftov znak na tikovnici. Vendar kot vidš tm lahko naštimaš še marsikatero kombinacijo

    ctrl + alt + del :P
  • Tole z rami je skor 100% grafična..poglej u biosu kok maš naštiman da ti grafična odžera rama.
  • christooss je dejal/-a:
    Pomoje je mislil Terminal. Cko da v GUIju zaženeš program.

    Greš

    System > prefernces > Tipkovnične bližnjice

    Pol maš pa tm kmalu opcijo terminal. Jst mam naštiman levi mikrosoftov znak na tikovnici. Vendar kot vidš tm lahko naštimaš še marsikatero kombinacijo

    ctrl + alt + del :P
    LOL :)
  • sm probu Live ubuntu na laptopu pa dela brez problema (touchpad in brezžičn optičn miš). bom preveru za grafično. ja, mislil sem terminal :) Drgač bom pa itak dubu drug comp. pa, če bom mel še kakšne težave vam poročam ;)
  • kekec je dejal/-a:
    sm probu Live ubuntu na laptopu pa dela brez problema (touchpad in brezžičn optičn miš). bom preveru za grafično. ja, mislil sem terminal :) Drgač bom pa itak dubu drug comp. pa, če bom mel še kakšne težave vam poročam ;)
    Ti kar, bomo z veseljem pomagali. :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.