QTparted

Na sistemu imam nameščen ubuntu linux(5.10) in bi rad ustvaril še eno particijo za sistem windows (ki ga brat poterbuje za delo).
Downloadal sem liveCD knoppix in pognal qtparted kot root. Vse je lepo opisano v vašem Howto na wiki.
Najde mi disk, na njem najde 3 particije - swap in še eno ki sta velike vsaka po 2.9GB in še ext3, na kateri bi rad naredil resize in iz nje ustvaril še eno fat32 partcijo (ali pa ntfs). Problem pa nastane, ker je funkcija resize disable. Sploh je ne moreš resizat. Desni klik na miški pokaže diseble funkcijo na tej particiji, ki je označena kot Active...

Any ideas??

LP, virusss8

Komentarji

  • Particije, ki je aktivna (torej /, root) NE MOREŠ resizat. Treba je zagnati partitionerja iz Live CDja, potem pa bo šlo.
  • Pa saj ravno to pravim. Ne morem je resizat iz LiveCd-ja!! Kot bi bil disk še kr mountan
  • bl4z Član Ubuntu.si
    vpisi mount

    da ti knoppix ni sam mountu particije .. in ce je slucajno mountana napisi

    umount /tvoj_mount_point
  • virusss8 Član
    uredil/-a 19. March, 2006
    sem poskusil in pogledal in ugotovil da particija ni mountana.
    Ampak vseeno je resize funkcija v qtparted disable...
    WTF???


    Edit: OK in sedaj sem prišel še do enega zanimivega odkritja:
    Priskrbel sem si LiveCD verzijo GParted in sem lahko kao resizal particijo...
    Ampak ko sem pritisnil gumb "Apply" je vrglo ven en error, da tega pač ne more storiti.
    Disk tudi tokrat ni bil mountan.

    Ampak zdej pa res ne vem več kaj naj še nardim?? Format cel disk??
  • bl4z Član Ubuntu.si
    imas na kaksni particiji windows ... partition magic bi se jaz probu, ce bi bil na tvojem mestu ...
  • Ne nimam. Ravno v tem je fora, da imam na celem disku samo ubuntu.
    Povozil sem ubuntu in sedaj naložil windows in s partition magicu uredil ext3 in swap particije ter potem nanovo instaliral ubuntu.

    Zdej pa še eno vprašanje, ki je čist offtopic, ampak da ne odpiram novega topica:
    Prej sem imel verzijo kernela 2.6.12.10.686, zdaj pa imam 386. Ne vem pa kako sem prej sistem spravil na 686.
    Ima kdo kakšen hint?!?
  • bl4z Član Ubuntu.si
    to je v bistvu eno in isto ... pac 32 bit intel arhitektura ... je pa res da sm jaz tud ze vidu 686 oznacbe
    100% nisme preprican v cem je kec ...

    ce pogledas sem vidis tud samo i32 image http://cdimage.ubuntu.com/releases/dapper/flight-5/
  • Ja, ker instaliral sem prej tudi 386 s cedeja ampak ko sem postavu sistem pokonci sem (uname) opazil 686.
    Sedaj sem vse naredil enako ampak piše 386.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.