brezžična povezava

Ker sem bil brez neta in se mi je skoraj zmešalo :)
Sva nitroXL in jaz postavila brezžično povezavo na internet. Tako da sem sedaj priklopljen na njegov acess point. Oddaljenost med nama pa je okoli 150m. Ampak stvar deluje:)
tako da sem sedaj lahko spet na netu :D
«1

Komentarji

  • bl4z Član Ubuntu.si
    ja .. ne wes kolk ga pogresas, dokler da ga ne zgubis ...
  • GregaS Član
    uredil/-a 26. April, 2006
    androxxl bi mi lahko povedal kaj vse potrebuješ za postavitev takega access pointa in kolk približno stane oprema?
  • androxxl Član
    uredil/-a 26. April, 2006
    Hm nekaj takega priblizno mam access point level one 22k sit plus usmerjena antena 6ksit in ja mam na prenosniku pcmcia kartico asus in vse skupaj deluje priblizno na 150 metrov. Samo med olegovo bajto in mojo ni nicesar razen nekaj drevja , aja pa ja moram bit z prenosnikom zunaj na terasi.
  • Hvala za odgovor. Jst mam čist preveč vprašanj in ne bi rad tebi zamoril. A mogoče veš za kakšen forum, kjer bi lahko take stvari povprašal kar se tiče wireless?
  • Kami Član Ubuntu.si
    wlan-sat.com
  • bl4z Član Ubuntu.si
    http://www.wifi-antene.si/vsebina.php?page=antene

    moji prijatli delajo sami to brezzicno opremo .. doseg nad kilometer, ce ni opticnih preprek, delajo usmerejen antene ali une allaround .. tko da ce kdo kaj takega rabi naj napise mail ... page pa nikakor ne najdmeo casa da bi nardili ..
  • Jaz bi si rad postavil zadevo wireless samo za po hiši in njeni ožji okolici. Ker se ne spoznam na te zadeve sem imel namen v svoj računalnik dati wireless mrežno kartico, ampak sem izvedel da signal mrežne kartice po hiši lovi samo slabih 10 metrov.
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    Grega ne wireles če hočeš igre igrat ker bos mel velik ping skače signal gor dol pitem pa tud ping
  • Ni za igre, pa tud ne mislim igrat iger na prenosniku :)
  • androxxl Član
    uredil/-a 12. May, 2006
    Sem si naredu anteno za access point po tem nacrtu http://www.wifihr.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=3 in sem zadovoljen z njo da ni kaj dela ko šus :D
    image
  • christooss Član Ubuntu.si
    Ker neznam tolk hrvašk al kako je napisan ;)

    a se lahko to montira na kartico?
  • Zakaj se pa ne bi mogla saj je samo malo boljsa antena kot tista ki jo mas na kartic ;)
    Sicer sem ja prvic mislil da ne deluje ker sem nekaj za.... pol pa ko sem to popravu se sam sem sebi nisem vrjel
    :D
  • christooss Član Ubuntu.si
    kasn kabl pa je tm ponucan?

    a je to kar mrežni koaksialni?
  • ja uporabu sem koaksialni kabel 50 omov antenski al mrezni nebi vedel :) kabel ko za anteno samo 50 omski pa tanjsi je od antenskega
  • christooss Član Ubuntu.si
    No kul pol bom pa tole probal nardit. Mam kabl :)

    Sem že na pol poti :)

    a ma kdo kšn link kako se nardi allround antena. Ker tale se mi zdi je usmerjena
  • GregaS Član
    uredil/-a 14. May, 2006
    A še komu ne odpre te strani: http://www.wifihr.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=3
    Aja pa btw a mi lahko en tole na kratko razloži? Usmerjena antena naj bi oddajala signal samo v eno smer? Torej se morata oddajnik in prejemnik vidt drugač ni nč?
  • christooss Član Ubuntu.si
    Ni nujno da se "vidita" lahko je stena vmes ampak mora bit antena usmerjena v oddajnik. Oz približno tja.

    Npr klasične antene za tv tiste zunanje so usmerjene. ker morš direktn v oddajnik vidt (stene niso problem). Enako kot pri wifiju.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Če ni dosti natančno se lahko spustim v mal bolj obširno razlago.

    BTW stran odpre brez problema
  • Očitno mam samo jst problem, ker mi stran nikakor noče odpret.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.