yahoo problem

Ok. zadeva je malček čudna.

Imam yahoo poštni naslov in iz domačega omrežja lahko od včeraj dostopam le preko Thunderbirda, ali preko smart naprave(tist mail browswer od appla)...

Iz PC-ja pa (razen thunderbirda) ne morem normalno na mail.yahoo.com, Chrome javi:

Povezava z gostiteljem login.yahoo.com je bila prekinjena.
Tu je nekaj predlogov:
Znova naloži to spletno stran pozneje.
Preverite internetno povezavo. Znova zaženite usmerjevalnike, modeme ali druge omrežne naprave, ki jih uporabljate.
Dodajte Google Chrome kot dovoljen program v nastavitvah požarnega zidu ali protivirusne programske opreme. Če je že dovoljen program, ga izbrišite s seznama dovoljenih programov in ga znova dodajte.
Če uporabljate strežnik proxy, preverite nastavitve proxyja ali pa se obrnite na skrbnika omrežja in poskrbite, da strežnik deluje. Če menite, da vam strežnika proxy ni treba uporabljate, prilagodite njegove nastavitve: Pojdite na meni ključa > Nastavitve > Napredne možnosti > Spremeni nastavitve proxyja ... in poskrbite, da je konfiguracija nastavljena na »brez proxyja« ali »neposredno«.
Napaka 101 (net::ERR_CONNECTION_RESET): Povezava je bila obnovljena.


Rekonq javi tole:

login.yahoo.com: Pogajanje SSL je spodletelo
Med povezovanjem s: https://login.yahoo.com/config**********
Preverite naslov za napake, npr. ww.kde.org namesto www.kde.org
Če je naslov pravilen, preverite omrežno povezavo.
Če je vaš računalnik ali omrežje zaščiteno s požarnim zidom ali posrednikom, se prepričajte, da ima Rekonq dovoljenje za dostop do omrežja.
Če Rekonq ne deluje pravilno, lahko vedno rečete, da je to napaka programerjev :)


in mozzila, opera, safari podobno

Poskušal sem že izklopit firewall pa ne pomaga, na proxy trenutno tudi nimam nekih nastavitev, povezava je ok. Zanimivo je tudi to da, imam multiboot in tudi na drugih sistemih mail.yahoo.com stvar ne funkcionira.

sicer nisem še probal na enem računalniku v omrežju, kjer imam strežnik, ma se mi zdi da tud tam nebo kruha.

Če bi me dali na blocked(kar ne verjamem) v svojih iptabels mi nebi delalo niti na thunderbirdu ipd...

LP.

ps. podobno mi je parkrat naredlo na ubuntu.si

Komentarji

  • Kaj pa če greš s chromeom na ta naslov http://98.139.241.94

    Rekonq pa javlja drugo napako...on teži glede SSL potrdila medtem ko chrome teži da je nekaj narobe s povezavo
  • OK. sedaj na tem pc-ju kjer prej ni delalo dela (sem počisto vse piškotke itd) in ne dela na tistem pc, kjer imam strežnik. (ps ko sem priišo na tisti računalnik me je enkrat spustilo čez, pole ko sem pa se odjavo in prijavo nazaj pa ne več - je javljal enake napake kot tukaj).
    Za mene je zadeva rešena, saj tam yahooja ne rabim.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.