Firefox,ftp pa še kaj...

Torej rad bi napisal eno skripto, ki bi po moji želji z naslova na internetu snela datoteko bookmarks.html in jo skopirala na ustrezno mesto v mapi programa Firefox.
Ter seveda obratno....

V Polknih, ki so zaenkrat še vedno primarni sistem, ki ga uporabljam sem se poigral z ftp ukazom in datoteko že uspešno spravil na internet. Kako to narediti na Ubuntuju.

Kje je mapa kamor je naložen firefox? etc/firefox?

Gre za to, da bi moje dragocene zaznamke delil med obema programoma v različnih operacijskih sistemih.
Zakaj preko spleta? Ker so tako dostopni od tam, kjer sem že.

Komentarji

  • Kami Član Ubuntu.si
    Nekaj takega bi moglo delat

    #!/bin/sh

    NASLOV=\"http://www.nekaj.de/bookmarks.html\"
    CILJ=\"$HOME/.mozilla/profil\"

    wget $NASLOV
    mv bookmarks.html $CILJ/bookmarks.html

    Za folder tud jaz nism glih prepričam pač spremeni CILJ ko boš pogledal, ki se toti fajl nahaja

    Stvar pač dodaš v crontab če hočeš, da se izvaja vsake nekaj časa
  • Ja Firefoxa sem našel na: etc/firefox, mi pa privzeto ne pusti spreminjati ničesar. Tako, da datoteke ne morem niti ročno prekopirati. Nimam privilegijev?

    Bo treba še CHMOD pogledat?
  • GregaS Član
    uredil/-a 24. May, 2006
    Uporabi sudo
  • bl4z Član Ubuntu.si
    http://del.icio.us je optimalna resitev ce zelis do svojih bookmarkov dostopat iz vec kot smaoe enega racunalnika .. toplo priporocam
  • christooss Član Ubuntu.si
    Nej screamboy da link do tistga ubuntu portala ki je v razvoju. Tist je čist hudo samo škoda k nimam več linka
  • Jast uporabljam extension Bookmarks Syncroniser 3 je tudi izjemna resitev! jast osebno ga uporabljam na obeh racunalnikih in sem zadovoljen
  • aja ta moj extension shrani bookmarkse na dolocen ftp in pol jih na drugem racunalniku preprosto snemes! dva klika in to je to!
  • GregaS je dejal/-a:
    Uporabi sudo
    Nikar sudo. Tisti bookmarksi v etc so tisti, ki so prednastavljeni za vse nove uporabnike.
    Tvoji lastni bookmarski (ki jih lahko tudi spreminjaš kot navadni uporabnik) se nahajajo v ~/.mozilla/firefox/nekekvake.default/bookmarks.html
  • Plugin še kar dela, samo kaj ko je ftp dostop do strežnika prekleto počasen (10Kb/s) Datoteka je pa velika 500K+
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.