Namestitev na drugi disk

Pozdravljeni,

Imam dva diska, c:/ s približno 60 GB in d:/s približno 500 GB. Na c disku imam že nameščen windows 10, ki pa zasede zelo veliko prostora in je nesmiselno zraven dajati še ubuntu 15.10.

Zato bi rad linuxe po sistemu "dual boot" namestil na drugi disk, ki ima bistveno več prostora, torej na D disk.  Ampak mi ne gre najbolje. Ve kdo za kakšna step-by-step navodila kako bi človek to naredil?

Nekaj sem sicer že probaval, vendar pa mi vnaprej pripravljene particije D diska delajo težave - sploh nimam dostopa... :
Error mounting /dev/sda2 at /media/mitja/066838686838589F: Command-line `mount -t "ntfs" -o "uhelper=udisks2,nodev,nosuid,uid=1000,gid=1000" "/dev/sda2" "/media/mitja/066838686838589F"' exited with non-zero exit status 14: The disk contains an unclean file system (0, 0).
Metadata kept in Windows cache, refused to mount.
Failed to mount '/dev/sda2': Operation not permitted
The NTFS partition is in an unsafe state. Please resume and shutdown
Windows fully (no hibernation or fast restarting), or mount the volume
read-only with the 'ro' mount option.


Komentarji

  • gregor3000 Član
    uredil/-a 14. March, 2016

    piše:

    Please resume and shutdown Windows fully (no hibernation or fast restarting),

    in to je to.

    "vnaprej pripravljene" - upam, da to pomeni prazen in neformatiran prostor.

  • To pomeni načeloma prazna particija 250 GB na kateri je blo ekih 120 MB bogsigavedi česa. Teh 250 GB sem med namestitvijo seveda formatiral.

    Hmm, ok, sicer nisem probal ponovno zagnati sistema, da bi preveril, ampak bom poiskusil. Upam da bo vse ok.
  • neformatiran prostor mora biti. recimo v windows disk managerju ("urejevalnik diskov" !?) pobrišeš particijo...
  • Ta sporočila pomenijo, da je Windows v stanju hitrega zagona, v katerem ima predpomnjene določene datoteke. Do razdelka zato ne moreš dostopati, ker bi lahko »pokvaril« to stanje hitrega zagona.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.