Realplay, zvok, xmms in še kaj

Ko poslušam musko in xmmsom se mi realplayer sploh noče odpret...zaprem xmms in se odpre... kerkol drug program se odpre tud če mam odprt xmms, sam realplayer ne..sam tud u realplayerju se ne da naštimat kšnga druzga sistema zvoka (alsa, arts...).


Je mel kdo podobne probleme?

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    Ja da se naštimat

    Kako?

    V vsakem programu naštimaš drug sound server. Poglej pod output plugin. To niso problemi. ker v vinsih ti vn error vrže tukej ti pa samo ne odpre program dokler maš sound server odprt.

    Rešitev sem pa napisal cko da men to deluje. Primer : Flash igrce v FF in BEEP media player.

    No pa prosm če preklopite na Beep media player. Rahlo do pretežno bolši od xmmsja :)
  • Kaj je sploh razlika?
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    ja razlika men se dogajal v starejši verziji d ami na nekaj časa xmms začteku, sedaj pa tega ni več
    razlog zakaj bi zamenjal?
  • am.. zdej bom kar uporablu BMP.

    Prvič zarad öumnikov
    Drugič zarad tega k ti saj naslove pesmi na radiu prika?e.


    Zdej bi pa enga prosu da bi napisu howto kako bi naredu da bi se realplayer vedno udpru iz artsdsp. Tud u mozilla pluginu? če se da?
  • christooss Član Ubuntu.si
    Ej sej radio lahko tud v xmms postimas

    Samo pri lastnostih mpeg3 plugina mors nastimat da prikazuje ta stream al what ever
  • christooss kako kej teb dela realplayer ?
  • christooss Član Ubuntu.si
    zakaj bi ga sploh rabil?
  • www.rtvslo.si, 24ur.com, ostalo mplayer plugin
  • christooss Član Ubuntu.si
    aha no drgač mi brez problema dela real player pa Beep media player ( kar je isto kot xmms)


    Pomembno je da v xmms (bmp output plugin spremeniš iz OSS v esound. A štekaš :)
  • hm.... u esound? Js povsod uporablam alsa.. pa mi dela kokr čš zvokov naenkat... pr realplayerju se pa ne da sprenit .. sam OSS je.. tko da pol nedela...:(
  • Meni pa xmms dela samo, ce onemogocim (izklopim) sound system v KDE. Rad bi pa, da ALSA dela, da lahko slisim vec zvokov naenkrat - internet radio (xmms), ko prileti mail, itd... Kako to nastaviti?

    Ce imam sound system izkljucen, mi - potem, ko zaprem Xmms - zacnejo pistati ostali zvoki, ki so se "shranili" v buffer. Rad bi pa, da mi piska v realnem casu, ne z zamudo, ko se zvocna kartica sprosti...
  • christooss Član Ubuntu.si
    Ja dej naštimej na artsd Outplugin al pa na ESD -Esound
  • Mene pa zanima zakaj,če poslušam internet radio lahko poslušam samo eno pesem potem pa prekine.Isto se zgodi če hočem poslišat CD.Verjetno je treba kaj naštimati-samo vedeti KAJ???
    lp kury
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.