[rešeno] problemi z ubuntu 11.04

Živijo.
Pri nadgraditvi ubuntu iz 10.10. na.11.04 je prišlo do nekekšne napake. Sedaj nimam niti unity-ja, niti gornje in niti spodnje vrstice. S tem mislim na Programi, sistem ter. mesta in vrstice z namizji.
Bi mogoče kdo poznal rešitev za moje težave in mi pomagal.
Vnaprej hvala vsem.
«1

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    Hm najboljš, da pošlješ screenshot da ti lažje pomagamo.

    Drugač pa desniklik na panel dodaj menu. V tem seznamu imaš tudi seznam namizij ipd
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Odjavi se (če se da) in se prijavi v sejo unity, nato pa poskusi še sejo "klasični" Ubuntu in povej kaj vidiš.
  • pod sejo unity andrejz misli 'Ubuntu' ter pod klasično sejo misli 'Ubuntu Classic' .. sam FYI.
  • Berny28 Član
    uredil/-a 1. May, 2011
    Fantje, nič od tega ne bo šlo. Desni klik na namizje, mi sploh ne ponuja te opcije, screenshota pa ne morem poslat, ker niti neta ne morem vžgat. Pišem s telefona. Računalnik pa mi še kaže napako, da ki " No system tray detected on this system. Unable to start, exiting. "
  • christooss Član Ubuntu.si
    Alt + F2 ti pomagata pri zagonu aplikacij. Desni klik na panel sem mislil (samo predvidevam (zdej šele vidim kateri vrstici si mislil :) ), da ga nimaš)

    predlagam ti da zbrišeš Alt + f2 terminal

    rm -r .gconf 
    in še mape .gconfd .gnome .gnome2

    in nato še preimenuješ .conf mapo.

    mv .conf .conf_backup


    Magari preimenuj tudi .gconf ... mape

    Probaš pa lahko tudi narediti novega userja alt + f2 in nato users-admin pa se poiskusiš logirat s tem userjem. če bo delal potem lahko nadaljujemo z brisanjem nastavitvenih datotek na tvojem userju.
  • Berny28 Član
    uredil/-a 1. May, 2011
    Ko stisnem alt f2 se nič ne zgodi. Tako, da je tudi to odpovedalo.
    Podatke sem uspel pobrat ko sem priključil zunanji disk, ker sem ga lahko odprl z ikono na namizju.
    Razmišljam o novi inštalaciji. Rad bi pa vedel, če se da inštalirat direktno iz interneta in če gre, ali mi to priporočate?
    Pa še vprašanje, Ali je desktop vrjanto še mogoče poganjat na asus nettopu.
  • Kolikor vem je potrebno ubuntu najprej potegnati z neta, narediti USB ali CD in iz le-tega namestiti. Ne vem točno kakšne so specifikacije Asusa, vendar bi rekel, da bi moralo delati.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Kaj pa Alt + Ctrl + F1?

    Druga opcija (kot je že lapor omenil) je da si potegneš dol unetbootin http://unetbootin.sourceforge.net/ potegneš dol ubuntu 11.04 iso in si iso namestiš na USB ključ
  • No zdaj sem pa unetboot-inom na novo naložil. Zdaj sem pa komaj zmagal. Zdaj imam samo kurzor na črnem zaslonu. Zdaj mi je pa že poln kufr. Kako naj pa zdaj rešim to zmedo?
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Poskusi z urejamnjem vrstice v grubu in dodaj na konec acpi=off.
  • Kaj bi mogoče moral v unetbootinu vklopit image ko sem nalagal ali je bilo pravilno brez, da sem to vklopil?
  • Če si shranil podatke, potem lahko ob novi namestitvi formatiraš /home razdelek. Bo še najlažje.
  • Jaz sem v namestitvi, da uporabi cel disk. Ko pa poskusim ponovno naložit inštalacijo mi odpre ta grub oz. nekakšen izbornik pa tam mi ni jasno kaj bi izbral.
  • A je kje v bližini Sežane ali na tem koncu Slovenije kaka dobra duša, ki bi mi pomagala pri inštalaciji, ker jaz res ne vem več kam bi se obrnil.
  • Slikaj ta izbornik pa dej sliko na file.si ter jo prilepi na forum :)
  • Imam podoben problem(samo pri enem userju sistema. drug user "dela" normalno).
    Imel sem avtoprijavo userja in se je sistem avtmatsko naložil v Unity 3d, kjer je bilo samo namizje brez pultov.
    Če nimaš autologina potem ob prijavi zaženi normalno sejo "Gnome brez učinkov" in bo stvar delovala. Če se ti sistem sam prijavi potem je malo več dela.
    Problem sem rešil takole:
    Terminal lahko zaženeš tako, da desno klikneš na namizje in izbereš "ustvari zaganjalnik"
    Nato pod ukaz napišeš gnome-terminal, ime pa določiš sam (terminal) ter potrdiš izbiro.
    Sedaj lahko z dvoklikom nove ikone zaženeš terminal.
    Vanj vpišeš :
    gnome-session-save --force-logout
    S tem ukazom se odjaviš iz sistema.
    Nato se prijaviš v sejo "Gnome brez učinkov"
  • Berny28 Član
    uredil/-a 3. May, 2011
    Fantje meni je ekran črn in gor v levem kotu je en sam utripajoč kurzor.
    Kako pa pošljem sliko s telefona na file.si? Ker zdaj vam oz. cel čas vam pišem s telefona.
  • Še vedno lepo prosim za pomoč, če je kdo pri volji, da se dobiva .
  • Tu je povezava do slik. Upam, da mi je uspelo.
    http://file.si/public/viewset/58987
  • ko boš prijavljen not (kot na 1. sliki)
    probaj zalaufat naslednji ukaz
    'sudo service gdm start'
    ter nato opazuj kaj se dogaja...če ti kaj izpiše al kaj podobnega..če ti samo sprejme ta ukaz in izpiše neki v smislu "gdm started"
    nato hkrati pritisneš tipke CTRL + ALT + F7

    kar se tiče pomoči v živo..js sm sicer v sežani več ali manj vsak dan..ampak mam čas sam ob torkih med 15-17.30
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.