Ubuntu.si prireja natečaj za design majic - SAMO KOMENTARJI

24

Komentarji

  • lukacu zbrisal sem ti komentar ker tam je mesto sam za design..komentarji pa tukaj :)

    wizard6..zelo domiselen slogan (taprvi)..vendar logotip si mal prevečkrat uporabu :D
    drugi design pa zelo minimalističen...mogoče bi se bl izrazu če bi reku mikromalističen :D

    jodlajodla hvala za link...samo za info. koliko je pa tebe prišla majica ko si jo naroču pri ticarju? :)
  • ka pol taprvega predelam pa ga ponovno objavim ?
    al uporabim slogan v drugacnem designu ?
  • Karkol želiš..ni nobenih omejitev glede ustvarjalnosti..všeč so nam raznorazni designi..če pa želiš da pride design v top izbiro..pol pa ti priporočam da slediš omejitvam ki so v tisti temi (predvsem barve so pomembna omejitev) :)
    in pa seveda da kle prebereš komentarje kaj je folku všeč oz. kaj ni
  • Meni je najbolj všeč od wizarda.

    Upam da boste dali tiskati tudi na ženske majice (imam 4 kolegice, ki uporabljajo ubuntu in bi z veseljem nosile poleg mene tako majico).
  • mihap Član
    uredil/-a 28. February, 2010
    Meni je najbolj zabavna Tefff -ova harmonika. Sicer pa bully-ev design me je najbolj prepričal.

    "No linux za ljudi" pa glede slogana. Če je to slovenska majica, naj bo slovenska, sicer pa bi lahko od ubuntu.com/canonical dobili še kake globalne primerke, morda?

    http://shop.canonical.com/index.php?cPath=14
    image
    image
  • napsy Član Ubuntu.si
    Jaz pa sem za kakšen bolj geek slogan. Dizajn od Cube pa Bully sta mi precej všeč, Wizard6 je tudi dober ker je minimalističen in vsebuje tako logo kot naslov.
  • CrazyLemon je dejal/-a:
    lukacu zbrisal sem ti komentar ker tam je mesto sam za design..komentarji pa tukaj :)
    No bom pol samo povzel, ker se ne spomnim vec kaj natancno sem pisal. Torej gre za to, da na racunalnik je preprosto narisat karkoli, potem ko se tiska je pa druga stvar. Torej vprasanje je tudi, koliko bi kdo sploh dal za majico. Ker neka velika naklada ne bo sklepam, da bi se stroski vsaj malo porazporedili.
  • master1984 je dejal/-a:
    Meni je najbolj všeč od wizarda.

    Upam da boste dali tiskati tudi na ženske majice (imam 4 kolegice, ki uporabljajo ubuntu in bi z veseljem nosile poleg mene tako majico).
    Se bomo še posebi potrudli da boste ženske pripadnice dobili svoje majice saj vas ni veliko :)

    In ko navajate kateri design vam je všeč..bi vas lepo prosil da prilepite tudi link designa..ker wizard6 je objavu 2 designa..in verjetno jih bo še več :)
    link pa se dobi tako da desni klik na ČAS POSTA ( levo zgoraj nad samim postom) in nato Copy link location... nato pa samo še prilepite link v vaš post :)



    lukacu ja..zaenkrat naj imajo vsi proste roke pri designih..ko pa bomo zaključli z natečajem in bomo začeli povpraševat po cenah za najbolši design bomo pa vidli kaka bo cena..če bo prevelika se bomo odločali verjetno za kakšen bol minimalističen slogan etc. :)

    mihap meni osebno je malo neumno imet za vsak release drugo majico...pa tudi strošek bi bil :)
  • @CrazyLemon: Zame cena ni bila neka ovira, pa vendar je bolj pomembna kvaliteta ;) Cena je odvisna od same majice (pred tiskom), ker so različne barve in kvalitete, po vrhu pa računaj tudi na barvitost majice - sam sem vzel enobarvno majico :) Se mi zdi, da je bila ena majica 4€ + priprava na 2 strani 15€ (za eno stran je ta cena) ;)
  • jodlajodla..tisk na obe strani = 15€ al na eno stran?
    ker 30€ za obe strani je zame nesprejemljivo :)
  • 15€ je ena stran :) Seveda pa je odločitev tvoja ;)
  • jodlajodla je dejal/-a:
    15€ je ena stran :) Seveda pa je odločitev tvoja ;)
    skoraj ne morem vrjet kakšne so to cene :o se bom še js mal pozanimal... can't belive it, if I don't see it :/
  • Wizard6 Član
    uredil/-a 28. February, 2010
    Po prebranih komentarjih sem naredil ta design z sloganom in manj barve (cenejsi tisk?)
    Meni osebno je slogan vsec, ker tudi tisti, ki ne poznajo ubunta, hitro opazijo lahek in zanimiv slogan in tako tudi sami pridejo na spletno stran
    http://www.ubuntu.si/punbb/post/27619/#p27619
  • napsy je dejal/-a:
    Mislim da je preveč logotipov. Pa on napis bi lahk bil drugačen. Še vedno sem za bol geekovskega :)
    kubanc je dejal/-a:
    Zdej ne vem kaksen postopek majo kje, sam kokr se jst spomnem, potrebujejs za vsako razlicna barvo svoj odtis, ki ga natiskajo na majico
    Vec kombinacij barv je, drazje pride, zato bi bilo najbols, ce bi se drzali 3 barv (oringinalni logo), oz 4 barv (slo logo) ki so v logotipu.
    R33D3M33R je dejal/-a:
    Zdi se mi neumno, da bi nekaj škrtarili in se šli neke ultra-low-color designe. Že to, da sta v enih zgornjih majicah rumena in oranžna v logotipu predstavljeni kot oranžna, je zame osebno brca mimo. To ni uradni ubuntu logo pa naj kdo reče kar hoče. Če je ena barva več 10 € več, se logično ne splača. Za 2 - 3 € več pa ne vidim ovire.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Pozor za vse designerje !!

    Canonical je včeraj spremenil svoj branding in s tem tudi logotipe - več tu https://wiki.ubuntu.com/Brand

    Poskusite jih upoštevati pri desingu majic

    lp
  • Hmm... zakaj se je design naenkrat ustavu? :)
    Torej radi bi vidli tudi nove logotipe na majicah! KR POGUMNO!
    tudi sam bom svojega objavu ko bo dovolj časa :)
  • napsy Član Ubuntu.si
    Zadnji design od bully (http://www.ubuntu.si/punbb/post/27802/#p27802) je pohvalen. Le napis bi lahko bil drugačen.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Tudi meni je bullyev design najbolj vsec do zdaj.
  • napsy je dejal/-a:
    Le napis bi lahko bil drugačen.
    =) z idejami na plan kar se tiče napisa... :D
  • Se strinjam z napsy-jem. Glede napisa pa niti sam nimam nobenih pametnih idej..kakšenkrat se mi zdi da bi bilo bolje malo povečat ubuntu.si url in logo in pustit brez napisa :)
    Drugač pa http://www.ubuntu.si/punbb/post/27802/#p27802 ..všeč mi je predvsem prvi design (brez bele barve znotraj logotipa)...ampak da se doda še napis slovenija spodaj (na sprednji strani in seveda drug napis na zadnji strani)...je win win situation :)

    Bully keep up the good design! :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.