Izid Ubuntu 10.04 (Lucid Lynx) LTS Beta 1

2

Komentarji

  • Kami Član Ubuntu.si
    Samo FYI, ravnokar sem formatiral 640GB disk v ext4 in je trajalo okoli 2 minuti.
  • ja pa to delate isto varianto kot v Windowsih k mas fast format, al je tuki pac samo format?
    A je sploh ksna razlika med format in fast format...?
  • je razlika.."tapočasen" format naj bi zbrisal podatke ..fast format pa samo označi prostor kot zbrisan...v resnici pa ti z uporabo in pisanjem na particijo sčasoma prepišeš celotno vsebino :)
  • Glede na to, da tukaj poteka pogovor o Beta verziji Ubuntu 10.04, bi vprašal če je kdo stestiral Lubuntu 10.04 beta? Me mika, da bi naložil na mamin računalnik (je kr star in Ubuntu 8.04 mal počasi delajo), ampak se mi LXDE ne zdi dovolj podprt. Mogoč sam zato, kr sm navajen na GNOME okolje :)
  • pa to ni res no...internet tu v študentu zgleda, da tud v 10.04 ne bo delal kot mora... povezavo mi je vzpostavlo, pol je pa odletu po eni urci spet :mad:
  • Crimson Thunder je dejal/-a:
    pa to ni res no...internet tu v študentu zgleda, da tud v 10.04 ne bo delal kot mora... povezavo mi je vzpostavlo, pol je pa odletu po eni urci spet :mad:
    Hm, ko sem imel jst Ubuntu v studentu (Rozna), mi je vse vredu delalo, brez tezav... Cudno, da te zeza...
  • kubanc je dejal/-a:
    [quote=Crimson Thunder]pa to ni res no...internet tu v študentu zgleda, da tud v 10.04 ne bo delal kot mora... povezavo mi je vzpostavlo, pol je pa odletu po eni urci spet :mad:
    Hm, ko sem imel jst Ubuntu v studentu (Rozna), mi je vse vredu delalo, brez tezav... Cudno, da te zeza...[/quote]

    znan bug od verzije 8.10 dalje mislim da...8.04 je zadnji ki dela ok :mad:
  • Crimson Thunder je dejal/-a:

    znan bug od verzije 8.10 dalje mislim da...8.04 je zadnji ki dela ok :mad:
    Aja, potem pa kot zgleda je res bug, k verzija k jo trenutno uporabljam je 8.04...
  • http://www.ubuntugeek.com/mark-shuttleworths-response-to-left-side-button-criticisms.html#more-4445
    nekaj o gumbih na levi strani ..
    na kratko o zgornjem linku.. Mark si "pušča prostor" na desni za Ubuntu 10.10, kjer naj bi bilo na desni strani neki novega/inovativnega
  • Crimson Thunder je dejal/-a:
    pa to ni res no...internet tu v študentu zgleda, da tud v 10.04 ne bo delal kot mora... povezavo mi je vzpostavlo, pol je pa odletu po eni urci spet :mad:
    https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/wpasupplicant/+bug/429370
    Če se še slučajno nisi pritožil. Predlagam pa, da začnemo resneje težiti Arnesu, ker težav ne bi bilo, če ne bi uvajali avtentikacije in bi bila MAC identifikacija kot včasih.
  • vem za tisto ja, pa tudi pri meni ni imelo učinka kar je predlagano tam, se pa spet pojavlja vprašanje kaj lahko dosežemo če jim trije težimo? sam bi rekel bolj nič glede na izkušnje (3 tedne sm čaku, da so me priklopli nazaj na mrežo, ker je bil kabel poškodovan, pa še pol sva mogla sama z adminom bloka to zrihtat, ker uni, ki rihta to je očitno bil prelen, da bi preveru stvar)
  • Enostavno se mi zdi prav, da bi oni morali vsem zagotoviti delujoč internet na katerikoli programski opremi. Meni je sicer bolj ali manj vseeno, ker bom že v manj kot pol leta diplomiral in se izselim, zato se mi ne zdi vredno truda, da bi vlačil tone dev headerjev in kompajlal wpa_supplicant z nekimi obskurnimi hacki. Zakaj ne bi povečali reavtentikacijskega časa za Linux userje na 12 ur? Mogoče bi se zmenili za to?
  • No da še jaz nekaj povem. Meni se tema zdi vredu. Na gumbe na levi strani sem se hitro navadil. Super je tudi da so dodali support za iphone - sicer še ne deluje vse perfektno ampak saj je šele v beti. Na touchpadu deluje tudi tisto za scrollat, kar na windows 7 ne dela. Samo ko ga enkrat izključim ga nemorem več nazaj vključit, enako je v 9.10, ko pa restartiram pa spet deluje. V compizu nimam par efektov (ognjeni napis, grouping, 3d windows, mogoče še kaj). Ma še kdo ta problem?
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    @kiki:

    si namestil compizconfig-settings-manager in efekte omogočil ?
  • Cube Član Ubuntu.si
    mam od alfa 2 in sem zadovoljen ubistvu se mi ni se pokazal noben grozen bug:D
  • Js mam zdj že kak teden. In morm rečt da se vsake toliko pojavi kak problem, ki zgine z updatom. Edini kar me moti, je Docky. 30 min dela normalno, pol pa kr začne z požrešnostjo. CPU mi nabije do 94%. Ima kdo kako rešitev. Js kar poznam je da ga nasilno ustavim. Ptem se tudi procesor umiri.
  • andrejZ je dejal/-a:
    @kiki:

    si namestil compizconfig-settings-manager in efekte omogočil ?
    Compizconfig-settings-manager sem namestil, potem pa sploh nimam možnosti da bi te omogočil.
  • Nekaj neumesnega ...

    Zanima me ali je na CDju Ubuntu 9.10 64bit al 32bit? In kako bo to pri novem 10.04?
  • napsy Član Ubuntu.si
    Odvisno katero ISO sliko izbereš
  • LukaSLO je dejal/-a:
    Nekaj neumesnega ...

    Zanima me ali je na CDju Ubuntu 9.10 64bit al 32bit? In kako bo to pri novem 10.04?
    To že, ampak mislil sem ta CD, ki si ga lahko naročiš na dom :). Kako je pol s tem?
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.