Gimp

A mogoče koga zanimajo navodila za gimp v slovenščini?
«1

Komentarji

  • Jaz bi jih imel. :)

    Tejle grafični programi so mi vselej delali probleme, navodila v angleščini so pa ponavadi v tako skrajšani verziji da jih komaj razumem. :D
  • christooss Član Ubuntu.si
    Premaknil sem temo. Zato da bodo v forumu ?Ülanki in vodiči objavljeni le-ti.

    Upam da sem zdej najdel pravi odsek foruma za tole vprašanje
  • A bi lahko kdo hostal, 2 MB veliko datoteko.
  • gregor Član
    uredil/-a 1. April, 2006
    Wow tole je pa super. Jz spremljam tale gimp že od vsega začetka in je vedno boljši. Sploh če ga malo poznaš. Mam ful problemov prov samo zarad tega , ker dokumentacija v angleščini in se potem ljudem ne da brat vsega. Vemo pa da GIMP skriva v sebi dosti zelo hudih orodji in brez da si prebereš dokumentacijo si bolj kot ne mrtu. Hostal 2 M datoteko ? Pa to pomoje najboljš, da vprašaš na Lugosu. Sigurno ti bo kdo najdu kej placa al pa na kiberpipi. V skrajnem primeru ti jz nardim na kakem free hostu plac. Samo pomoje znaš to tud sam. Sm pa navdušen da bo tak manual obstajal res ! Hm a bo tud PDF od navodil kje ?
  • Saj so v pdf-ju in sicer je to 60 strani. Zadeva je nastala, ker sem rabu nekaj za vodenje tečaja za Gimp in sem moral nekaj sestavit. So pa noter razložene tudi nkatere osnove. Barvni prostor, poti, orodja za izbiro, priprava programa. zdraven je pa priložen slovenski jezik.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    plac lahko dobis tud na ubuntu.si .. to ni problem..
  • christooss Član Ubuntu.si
    OK zdj sm vidu da sm zajebal. K sm prestavil temo. No ok potem ko bo link bom spet prestavil :)

    Se opravičujem.
  • Mogoče bo še kak dan trajalo, ker sem našel napake.
  • Ojla kako je zdej s tem vodičem za Gimp ? Jz bi ga tko rad mel ..vsaj neki osnovnga. Tolk da bi lahko neki dal folku k bi se rad malo poskusu v urejanju in popravljanju slik. :)
  • Se opravičujem za zamudo. Danes dobim popravljeno gradivo. (ročno)
    Tko da planiram danes zvečer popraviti dokument in izvoziti v pdf.
    Pol pa obljubim, da bom postal link.
  • brenx Član
    uredil/-a 20. November, 2006
    No sedaj mi je uspelo nekaj sestaviti do konca.
    http://www.brenx.mine.nu/gimp/nmog.zip (ne obstaja več, poglej drugo povezavo)
    Zanima me vaše mnenje, če opazi kdo kako napako, naj mi prosim sporoči.
  • Kami Član Ubuntu.si
    Če si to vse ti napisal, pohvale.

    Mislim da problem prav v člankih in zato ni GIMP tako popularen kot photoshop za katerega je na netu ogromno člankov.

    Članek sem preletel na hitro kr trenutno nimam člasa bom pa jutri bom podrobno pogledal in sporočil če sem našel kako napako
  • christooss Član Ubuntu.si
    Mam samo kšn predlog :)

    Odstrani datum. Rajši uvedi verzijo/revizijo dokumenta. Dokument izdaj pod CC licenco. Kar nekaj jih je ampak na strani creative commons obstaja čarovnik ki ti pomaga zaščititi delo

    Slike so zelo nejasne. Pri katerikoli povečavi.

    Zaenkrat toliko. Vsebinske napake pa še pridejo

    P.S. Premaknil bom temo
  • brenx Član
    uredil/-a 7. April, 2006
    Slike so nejasne zaradi stiskanja v pdf, urejam prostor na strežniku z malo večjo pasovno širino. Ko se odločim kaj in kako z licenco, bom dal povezavo do bolše kvalitete PDFja. Mislim pa da tudi ta glede na okoliščine ni tako hudo porazen.
  • No meni se zdijo slike čisto zadovoljive velikosti.Drugače pa res super priročnik-knjiga. Nism sicer še vsega prebral ampak vidim da je vse glavno opisano.Mogoče edina stvar, ki bi začetniku še prišla prav so razni "recepti" za ustvarjanje različnih tekstov itd...Drugače pa super knjiga !
  • brenx Član
    uredil/-a 7. April, 2006
    Hvala za pohvale, kar se tiče kvalitete sem zamenjal z malo boljšo.

    Strani so mal pomešane, popravek sledi.
  • brenx Član
    uredil/-a 20. November, 2006
    Trenutno so navodila v polni kvaliteti dostopna na naslovu http://www.brenx.mine.nu/gimp/nmog.zip (ne obstaja več, poglej drugo povezavo) .

    Na strani http://aufbix.org/~r/gimp/ bodo osvežena tekom dneva.

    Samo še malenkost, zakaj je pa tema premaknjena na "Problemi z aplikacijami v Ubuntuju" ?
  • brenx Član
    uredil/-a 9. April, 2006
    Hvala christooss za nasvet, so stvari tako, kot si predlagal. Gregor, v 19. poglavju sem planiral opisati delo s tekstom, vendar časovno nisem utegnil ker imam tečaj o gimpu 12. aprila. Tako da bo to ostalo za drugič, prav tako tudi navodila za dodajanje slovenskega jezika za Gimp v Linux sistemu. V kolikor koga zanima lahko napišem kam je potrebno kopirati datoteke.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Brenx sm napisu da sm narobe prestavil temo

    Bom prestavil pa še tvoj prvi post mal predrugačil
  • HEHE....kliknem na link....in.....

    Not Found
    The requested URL /gimp/nmog.zip was not found on this server.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.