DVD v XVID

2»

Komentarji

  • Program se mi ni pravilno naložil, ker ni našel vseh paketov. Posledično ne deluje. Tako, mi ga je že uspelo najti in naložiti, pa sem imel iste probleme. Mogoče kdo ve zakaj ne uspe najti vse pakete in se naložiti?
  • gregor3000 Član
    uredil/-a 31. January, 2012
    pakete lahko posamično naložiš sam, če so na voljo. kateri paketi pa naj bi manjkali?

    sicer pa ne vem kaj je narobe s testno verzijo (nestabilno): http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=11430209&postcount=2

    nestabilno lahko pomeni več stvari. Ali da se kar naprej sesuva ali pa, da se lahko tu in tam sesuje ali pri določenih operacijah, da se včasih sesuje. Pogosto to niti ni tako velik problem.

    ali imaš nameščene kodeke, ki so potrebnoi za kodiranje v xvid?
  • kaj pa dvd-rip, a ga kdo obvlada? Zgleda, da me dajejo kodeki za dvd-je. Kje jih dobim?
  • Berny28 je dejal/-a:
    kaj pa dvd-rip, a ga kdo obvlada? Zgleda, da me dajejo kodeki za dvd-je. Kje jih dobim?

    naloži paket restricted extras
    in pa medibuntu.

    https://help.ubuntu.com/community/RestrictedFormats
    https://help.ubuntu.com/community/RestrictedFormats/PlayingDVDs
  • medibuntu sem poskušal že večkrat naložit, pa mi še ni uspelo.

    Zmeraj mi nagaja ključ. Ima kdo navodila za inštalacijo z veljavnim ključem. Poizkušal sem tudi z ukazom na wiki-ju, samo tudi ta ne deluje. tisti ukaz v 4-ih vrsticah,...
  • Slobuntu ima vir medibuntu že vključen.
  • Jaaaa. Res super.
    Samo jaz uporabljam Ubuntu 11.10. In bi si rad naložil medibuntu. Če mi lahko kdo pove kako.
    Prosim.
  • 1. Spodnji ukaz v celoti, naenkrat prekopiraj in poženi v terminalu:
    sudo wget --output-document=/etc/apt/sources.list.d/medibuntu.list http://www.medibuntu.org/sources.list.d/$(lsb_release -cs).list && sudo apt-get --quiet update && sudo apt-get --yes --quiet --allow-unauthenticated install medibuntu-keyring && sudo apt-get --quiet update


    2. Pa še tega:
    sudo apt-get install app-install-data-medibuntu apport-hooks-medibuntu


    3. In tega:

    sudo apt-get install dvdrip 
  • Tako, pa deluje. Najlepša hvala.
    Zdaj moram pa še dvd.:rip spet zagnat, da vidim če deluje.
  • Imam vse kodeke naložene, DVD.:rip mi pa to napiše. Ko hočem ripat dvd, oz. ko hočem sploh ustvarit projekt.
    Mi ga enostavno ne dovoli ustvarit.

    An internal exception was thrown!
    The error message was:

    can't write /media/SEASONS_OF_GIVING/unnamed.rip at /usr/share/perl5/Video/DVDRip/Project.pm line 158
    Video::DVDRip::Project::save('Video::DVDRip::Project=HASH(0xa9e4790)') called at /usr/share/perl5/Video/DVDRip/GUI/Main.pm line 674
    Video::DVDRip::GUI::Main::save_project('Video::DVDRip::GUI::Main=HASH(0xa411b08)') called at /usr/share/perl5/Video/DVDRip/GUI/Project/Storage.pm line 97
    Video::DVDRip::GUI::Project::Storage:GDN__ANON__('Gtk2::Ex::FormFactory::Button=HASH(0xa49bc34)') called at /usr/share/perl5/Gtk2/Ex/FormFactory/Layout.pm line 583
    Gtk2::Ex::FormFactory::Layout:GDN__ANON__('Gtk2::Button=HASH(0xa6c620c)') called at /usr/share/perl5/Video/DVDRip/GUI/Main.pm line 205
    eval {...} called at /usr/share/perl5/Video/DVDRip/GUI/Main.pm line 205
    Video::DVDRip::GUI::Main::start('Video::DVDRip::GUI::Main=HASH(0xa411b08)', 'filename', undef, 'open_cluster_control', undef, 'function', undef, 'select_title', undef, ...) called at /usr/bin/dvdrip line 119


    Kako lahko te probleme rešim?
    Predvajalniki mi pa vsi odprejo in predvajajo ta dvd.?
  • Živijo.
    A mi zna kdo povedat če Handbrake deluje brez kompliciranja ali tudi njega dajejo kodeki?
    Ker jaz še vedno ne zmorem zripat te risanke za hči.
  • pek007 Član
    uredil/-a 24. February, 2012
    ojla,

    mogoče probaj avidemux. mislim, da lahko ripa dvdje.

    drugače pa terminal:
    cat VIDEO_TS/VTS_01_[1234].VOB | nice ffmpeg -i - -s 512x384 -vcodec libtheora -acodec libvorbis ~/Videos/dvd_rip.ogg

    1) najprej pogledaš za VOB datoteke
    2) vse VOB datoteke daš v oglate oklepaje, oziroma številke
    3) resolucija more bit množilnik 16 npr: 512x384.

    ps: nisem probal, samo mogoče boš moral še po -vcodec dodat -aspect 16:10 ali kolikor pač je

    še en odgovor pa je, ki ga je napisal nekdo, da bolje deluje s to komando:

    cat VTS_01_[123456].VOB | ffmpeg -i - -acodec libfaa c -ab 128 -vcodec libx264 -vpre medium_quality -threads 0 /home/mediapath/folder/movie.mp4

    je pa s kodekom h264, srednje kvalitete.
    aja, za vcodec komando lahko dodaš -s 320x240 ali -s 640x480 za ustrezno resolucijo.
    lp

    ps: sudo apt-get install ffmpeg
  • Preveč zakomplicirano.
    Še vedno me pa zanima, če handbrake deluje brez kompliciranja s kodeki kot naprimer VLC ali komplicira kot DVD.:RIP?
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.