Ubuntu, Firefox in internetno bančništvo

13»

Komentarji

  • Cube Član Ubuntu.si
    zdj da se ga ne de razbrat s kartice bi se dalo razglablat, k se ga da! drugace je pa dost tega res kar si napisal...

    lp,cube
  • še vedno me zanima če kdo ve za banko pri kateri ni treba imet windowse za pravne osebe?

    A na prokliku to dela?
  • christooss Član Ubuntu.si
    abanka?
  • skb - ampak prej se pozanimaj
  • mogoče se je najboljše takšnih stvari lotit z druge strani, npr. z javno obsojo:

    variante:
    - članek v računalniškem časopisu (katere banke podpirajo linux)
    - kakšna "značka" ali plaketa banki :)

    Ker danes dost ljudi uporablja linuxe, je za marsikoga to edina stvar ki ga ločuje od vsakodnevne uporabe verjetno. Če Adobe ne moremo prepričat da ponudi Photoshop za linux, mogoče lahko lokalne banke s takšnim pristopom?
  • yure je dejal/-a:
    še vedno me zanima če kdo ve za banko pri kateri ni treba imet windowse za pravne osebe?
    Če se ne motim, je to možno tudi pri Delavski hranilnici: http://www.delavska-hranilnica.si/pravn_242.html
  • bobo Član
    uredil/-a 7. May, 2008
    Alan_New je dejal/-a:
    [quote=yure]še vedno me zanima če kdo ve za banko pri kateri ni treba imet windowse za pravne osebe?
    Če se ne motim, je to možno tudi pri Delavski hranilnici: http://www.delavska-hranilnica.si/pravn_242.html[/quote]
    Jaz sem uspel usposobit Net.Stik od Sparkasse, z OmniKey Card Reader 3121... Stvar deluje iz firefox 3 na ubuntu 8.04.
    Rabiš pa (najbrž je kaj od tega odveč, nisem šel preverjat, ko mi je začelo delat sem se nehal ukvarjat s tem)
    pcscd opensc libopensc2 mozilla-opensc openct libccid
    Potem odpreš firefox, pod Edit/Preferences (Advanced/Security Devices) daš Load:
    za ime nekaj natipkaš, recimo "OpenSC PKCS#11" za fajl pa "/usr/lib/opensc-pksc11.so" in daš load

    Če vse dela, je prvi vnos pod modulom "Electronic ID (PIN)" , ga zbereš, daš LogIn in vtipkaš PIN kartice.

    To je to.

    lpB
  • Hej.

    Sicer ste že napisali kako se uvozi certifikat, toda jst mam težave. Certifikat imam shranjen na namizju in ko ga hočem uvozit v firefox mi ga sploh ne pokaže. Kaj se da naredit?

    Pa upam, da ni trapasto vprašanje, ker se popolni začetnik z linuxi.
  • G-man Član
    uredil/-a 22. June, 2008
    Uvažanje certifikatov v Firefox 3 (verjetno zelo podobno za 2): Urejanje->Nastavitve->Napredno (zadnja ikona)->zavihek Šifriranje->gumb Preglej certifikate->zavihek Vaši certifikati->Uvozi

    Vsi smo bili enkrat začetniki ;)
  • Hej G-man. Hvala za pomoč. Zapletlo se je pri koncu. Nisem videl zavihka Vaši certifikati. :rolleyes:. Zdaj pa dela.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.