Slike vaših 3D namizij

123578

Komentarji

  • evo mojega novega......compiz je nameščen iz gitweb -a
    image
  • Po dolg časa se spet javljam na ta forum (sem več časa na Kubuntu forumu in KDE forumu). In še to sam zato, da lahko razkažem
    vse zmogljivosti KDE4.2(RC1).
    To je moje namizje:

    image

    image

    image

    Podatki:
    KDE4.2RC1
    Plasma tema: naked
    Kwin efekti (nč Compiza!)
    Bespin tema za okna;
    XBar (del Bespina) kot klon MAC OS menija na zgornjem panelu.
  • Malo heca :


    image

    image

    image

    image

    image

    image

    image
  • Malo heca :


    image

    image

    image
  • Še malo heca:


    image

    image

    image

    image
  • Windows je zakon ! :)
  • Cube Član Ubuntu.si
    to bi biu skoraj idealen umesnik za uvajanje linuxa med obicajne uporabnike :)

    lp,cube
  • ubuntu Član
    uredil/-a 23. February, 2009
    Hehe! Se strinjam s tabo Cube .. Windows ki se ne sesuva ..Hehe!
  • uuu, pa le obstaja ta tema :D sem jo ravno mislil odpret :D samo nebi bilo bolje slike namizij namesto slike 3d namizij? bom še jaz mojega dodal, samo da ga spet usposobim :D malo sem ga razgrajal :) je slučajno tudi kakšna tema v kateri bi predstavili kako zmogljive računalnike imamo (mogoče še katere komponente imamo)?

    lp
  • hehe...lepa tema "ubuntu"
    sam morm rečt, da me je kr pr src zabolel ko sem vidu tale windows!
  • ubuntu Član
    uredil/-a 23. February, 2009
    Za vse tiste ki ne morejo brez Windows Xp teme :

    http://www.ubuntu.online02.com/node/14


    p.s. Kurci2 , a je kaj novega v Sevnici ? :)
  • Da mal "potrollam": Če bi Gnome skoz zgledu tko oz kot Windows XP z Royal dark (dodatna tema, ki se valja nekje na Microsoft strani) bi prov lep zgledu :D
    Pa dodajam še svoje screenshote:
    image

    image

    image

    image

    Podatki o Screenshotih:
    Tema Plasme: Bare Naked, ki sem jo sam naredu (zelo minimalistična za KDE, še vedno se mi zdi nepopolna...)
    Ozadje: Awe and Veneration of Machines, tud sam naredu v Inkscapeu. Ponesreč mi uspel, da je druga barva ozdaja katerakoli ki jo uporabnik določi...
    Menu: Lancelot; najboljši menu, čeprov večinoma rabim KRuner...
    Kocka: Kwin efekt nič Compiza :D
    KDE: 4.2
    Zadnji screenshot ni pomota ampak druga "Aktivnost", torej maš lahk druge plasmoide na njej kot pa na drugi, jez mam eno plasma aktivnost in eno "folder view" akivnost, ki oponaša stari način namizja ikone itd...
    Če koga zanima:
    Plasmoidi:
    Poleg standardnih
    LCD vremenska postaja (ki ponavad kaže napačne podatke :D)
    Quck Access: hitri dostop do najbolj uporabnih map (za fax itd...)
    XKCD strip, katerikoli internetni strip se prikaže direktno na namizju...
    Svetovna ura
  • uredil/-a 23. February, 2009
    Kr neki, sem hotu svoje screnshote poslat (cca 4-5) pa mi skoz prav, da je spam...
    Bom probu razbit post na več delov...
  • Da mal "potrollam": Če bi Gnome skoz zgledu tko oz kot Windows XP z Royal dark (dodatna tema, ki se valja nekje na Microsoft strani) bi prov lep zgledu :D
    Pa dodajam še svoje screenshote:
    image

    Podatki o Screenshotih:
    Tema Plasme: Bare Naked, ki sem jo sam naredu (zelo minimalistična za KDE, še vedno se mi zdi nepopolna...)
    Ozadje: Awe and Veneration of Machines, tud sam naredu v Inkscapeu. Ponesreč mi uspel, da je druga barva ozdaja katerakoli ki jo uporabnik določi...
    Menu: Lancelot; najboljši menu, čeprov večinoma rabim KRuner...
    Kocka: Kwin efekt nič Compiza :D
    KDE: 4.2
    Zadnji screenshot ni pomota ampak druga "Aktivnost", torej maš lahk druge plasmoide na njej kot pa na drugi, jez mam eno plasma aktivnost in eno "folder view" akivnost, ki oponaša stari način namizja ikone itd...
    Če koga zanima:
    Plasmoidi:
    Poleg standardnih
    LCD vremenska postaja (ki ponavad kaže napačne podatke :D)
    Quck Access: hitri dostop do najbolj uporabnih map (za fax itd...)
    XKCD strip, katerikoli internetni strip se prikaže direktno na namizju...
    Svetovna ura
    //
    Kr neki objav mi, da Askimet misli, da je to Spam in ne morem postat...
    Najbrž zarad preveč screenshotov, bom jih razbil v več postov... (kar pa je zame spam, ampak whatever..)
  • Lancelot (menu):
    image
  • "Folder view" Aktivnost namizje kot ga vsi poznamo :D
    image
  • Hi.za začetek morm rečt da sem na linuxu čisti novinc. Pred parimi dnevi sem si naložu linux preko vubi-ja.Uglavnem sem vse od inštalacij do vsega nekako najdu prek forumov tko da to mi je kar šlo
    zdej pa se mi je vse skup ustavlo pri desktopu. Preko dodaj/odstrani programe sem naložu Compizconfig settins manager ampak men nikakor ne rata zrihtat da bi mel tak desctop k ga mate eni.Ni šans ga spravt v 3D.Pa mam obklukano desktop cube pa v efektih 3d windows pa animacijo mam obklukano pa animation add on.Naprimer motion blur mi pa dela če ga zaženem z control F12. A bi moral tudi 3d tehniko zagnat z kakšno kombinacijo tipk ??Kar se tiče driverjev mislm da so vsi naloženi ker k sem spreminjal v nastavitvah videza-->vizualnih učinkih na najbolše mi je samo od sebe naložilo driverje tko da mislim da tukaj ni problem.Kaj delam narobe?
    Za pomoč se vam že vnaprej zahvaljujem.
  • Raptor je dejal/-a:
    Hi.za začetek morm rečt da sem na linuxu čisti novinc. Pred parimi dnevi sem si naložu linux preko vubi-ja.Uglavnem sem vse od inštalacij do vsega nekako najdu prek forumov tko da to mi je kar šlo
    zdej pa se mi je vse skup ustavlo pri desktopu. Preko dodaj/odstrani programe sem naložu Compizconfig settins manager ampak men nikakor ne rata zrihtat da bi mel tak desctop k ga mate eni.Ni šans ga spravt v 3D.Pa mam obklukano desktop cube pa v efektih 3d windows pa animacijo mam obklukano pa animation add on.Naprimer motion blur mi pa dela če ga zaženem z control F12. A bi moral tudi 3d tehniko zagnat z kakšno kombinacijo tipk ??Kar se tiče driverjev mislm da so vsi naloženi ker k sem spreminjal v nastavitvah videza-->vizualnih učinkih na najbolše mi je samo od sebe naložilo driverje tko da mislim da tukaj ni problem.Kaj delam narobe?
    Za pomoč se vam že vnaprej zahvaljujem.
    OK mal sem že zarjavel pri compizu, ker ga že dolg nisem uporablju (Kwin FTW :D)...
    Sem se spomnu, da sem jaz v svojih "noob" letih enako vprašanje postavu na Kubuntu forumih (preden je Kwin imel možnost kocke) in to je odgovor na tvoje vprašanje (v angleščini):
    First, right-click on your desktop and select Configure Desktop > Multiple Desktops and set Number of Desktops to 1
    Second, in CCSM select General Options > Desktop Size and set Horizontal Virtual Size to 4 and Virtual Vertical Size to 1
    torej v CCSM pod general options naštimaš pod Desktop size horizontal virtual size na 4 in vertical na 1 (lahk pa mal probavaš in kej drugač v teoriji bi lahk najbrž naredu tud ikozaeder :D)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.